STRANIERI  ·  KILMARNOCK - RANGERS 2-1

Ianis Hagi, primele critici în Scoția! Ironizat după înfrângerea lui Rangers: „Cu ce picior a marcat?” » Ce spun fanii echipei sale

Articol de - Publicat joi, 13 februarie 2020 11:35

Ianis Hagi (21 de ani) a jucat 82 de minute în înfrângera lui Rangers cu Kilmarnock, 1-2. Suporterii lui Celtic, liderul din Scoția, cu 10 puncte peste Rangers, de-abia așteptau să lanseze ironiile după înfrângerea marilor rivali. Dar unii susținători ai lui Rangers afirmă: „Ianis e prea bun pentru echipă”

Dacă fanii lui Rangers îl elogiau pe Ianis după golul marcat cu Hibernian, comparându-l cu Brian Laudrup, acum unii au început să-l critice pe rețelele de socializare la prima înfrângere.

„Îl respect, dar Hagi nu va câștiga campionatul pentru noi”, a scris un suporter albastru. Altul a adăugat: „Nu pricep. L-am avut pe Hagi, omul de 100 de milioane de euro”. O ironie după declarația lui Gigi Becali. Și un susținător enervat de decizia tactică a lui Gerrard: „Am transferat un număr 10 de creație și la noi joacă în bandă, pe dreapta. E talentat, însă nu e folosit pe postul lui”.

Alții cred în el. „Tânărul Hagi gândește rapid și are viziune.” Sau „Ianis e prea bun pentru echipă. Le-a oferit coechipierilor cinci, șase mingi pe poziții excelente, iar ei le-au stricat”.

Ultrașii lui Celtic, marii rivali, n-au scăpat ocazia unor înțepături. „Cu ce picior a înscris Hagi la Kilmarnock?”. Ori „Probabil că Hagi merită 200 de milioane acum”.

VIDEO » GOLUL MARCAT DE IANIS HAGI ÎN RANGERS - HIBERNIAN 2-1