INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  AMICAL

VIDEO Rangers, cu Ianis Hagi titular, a câștigat meciul amical cu Nice și trofeul Veolia » La francezi a jucat Flavius Daniliuc

Flavius Daniliuc și Ianis Hagi, titulari în Rangers - Nice +5   FOTO
Flavius Daniliuc și Ianis Hagi, titulari în Rangers - Nice

Articol de - Publicat sambata, 18 iulie 2020 18:38 / Actualizat duminica, 19 iulie 2020 21:39

Rangers, cu Ianis Hagi (21 de ani) pe teren în primele 63 de minute, a câștigat meciul amical cu OGC Nice, scor 2-0.

Rangers a câștigat ambele meciurile amicale de la Trofeul Veolia, 2-0 cu Lyon și Nice, echipe puternice din campionatul Franței.

Dacă în primul test Ianis a strălucit și a punctat de două ori, astăzi a fost mai timid. A ratat două șanse importante în prima repriză, înainte ca veteranul Defoe să deschidă scorul pe un contraatac. Steven Gerrard a schimbat liniile după pauză, Ianis Hagi părăsind terenul în minutul 63. Scoțienii au mai marcat o dată, în al treilea minut de prelungire, prin Barjonas.

Rangers debutează în noul sezon pe 1 august. În prima rundă se deplasează pe terenul lui Aberdeen. Urmează, la o săptămână distanță, returul optimii de finală din Europa League, contra lui Bayer Leverkusen, pierdut în tur cu 1-3.

Echipele de start din Rangers - Nice

Rangers: McGregor - Tavernier, Goldson, Edmundson, Barisic - Kamara, Jack, Aribo - Ianis Hagi, Defoe, Kent
Antrenor: Steven Gerrard

Nice: Cardinale, Atal, Daniliuc, Dante, Hamache, Mestrallet, Trouillet, Wade, Brazao, Ben Seghir, Parasemain
Antrenor: Patrick Vieira

• Austriacul de origine română Flavius Daniliuc (19 ani) a fost titular la Nice. Căpitan la echipa U19 a lui Bayern, fundașul central a preferat să plece în această vară, în ciuda faptului că bavarezii i-au făcut ofertă pentru un contract profesionist. Vezi AICI povestea lui Daniliuc.
Flavius Daniliuc

FOTO Ianis Hagi, cel mai bun de pe teren în amicalul cu Lyon

+1 FOTO

Ianis Hagi își continuă ascensiunea: „Va fi cel mai bun jucător din Scoția de la Brian Laudrup”

VIDEO+FOTO Ianis Hagi a marcat două goluri în poarta lui Ciprian Tătărușanu, în amicalul Lyon - Rangers