INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  GRECIA

VIDEO Ionuț Nedelcearu, la primul gol pentru AEK Atena! Fundașul român, titular incontestabil în Grecia

Ionuț Nedelcearu a marcat cu OFI Crete // foto: Facebook @ AEK FC

Articol de GSP - Publicat luni, 02 noiembrie 2020 08:54 / Actualizat luni, 02 noiembrie 2020 09:19

Ionuț Nedelcearu (24 de ani) a înscris primul său gol pentru AEK Atena, în victoria cu 2-1 contra OFI Crete din campionatul Greciei.

De 5 meciuri a avut nevoie Ionuț Nedelcearu pentru a înscrie primul său gol în tricoul galben-negru. Stoperul român a fost decisiv în victoria cu OFI Crete, 2-1, din etapa cu numărul 7 a campionatului elen.

Nedelcearu a fost integralist și a restabilit egalitatea în minutul 34, după ce oaspeții deschiseseră scorul în minutul 6. Ionuț a reluat cu capul o centrare din lovitură liberă a lui Mantalos, fiind ajutat și de o ieșire hazardată a portarului advers, Waterman.

Nedelcearu a ajuns astfel la al 5-lea meci ca integalist pentru AEK, fiind titular incontestabil în centrul apărării.

Pentru AEK urmează un meci în Ucraina, în grupele Europa League, cu Zorya. Partida este programată joi, 5 noiembrie, de la ora 22:00. În campionatul Greciei, AEK ocupă locul 3, având 13 puncte din 6 meciuri.

Citește mai multe știri despre stranieri:

Vlad Chiricheș, imperial 86 de minute împotriva lui Napoli: „MVP, conte, Baresi!” » Apoi s-a „rupt” iar!

Denis Alibec a venit cu ghinionul la Kayserispor: două meciuri, 0 puncte, 0 goluri! Turcii, la un punct de retrogradare