INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  ARABIA SAUDITĂ

VIDEO Karim Benzema i-a umplut poarta lui Tătărușanu » Hattrick și o pasă de gol fabuloasă

Abha, cu Ciprian Tătărușanu (37 de ani) integralist, a pierdut deplasarea cu Al Ittihad, scor 1-2, în runda cu numărul 13 din prima ligă a Arabiei Saudite. Karim Benzema (35 de ani) a fost MVP-ul partidei.

Articol de - Publicat vineri, 10 noiembrie 2023 22:01 / Actualizat vineri, 10 noiembrie 2023 22:10

Al Ittihad a aliniat o formulă stelară contra lui Abha, printre titulari numărându-se Kante, Fabinho sau Benzema. Balonul de Aur din 2022 avea să fie și cel mai bun fotbalist al partidei.

Cel mai controversat star din fotbal a împlinit 54 de ani » S-a contrat cu Hagi, oamenii lui Escobar au vrut să-i omoare adversarii, iar acum vinde prezervative: „Ăsta sunt: mult sex, fără reguli și viață adevărată!”
ANIVERSARE

Karim Benzema, show în duelul cu Ciprian Tătărușanu

Karim a deschis scorul în minutul 38. L-a învins pe Ciprian Tătărușanu dintr-o lovitură de la 11 metri.

Karl Toko Ekambi a egalat la scurt timp de la reluare, profitând de o respingere în față a portarului advers.

A urmat un adevărat recital dat de Benzema. La reușita lui Igor Coronado, din minutul 54, francezul a pasat decisiv cu o „ruletă”.

Karim și-a desăvârșit opera cu alte două reușite, în minutele 67 și 69. Tătărușanu nu a avut vină la niciun gol, fiind lăsat de coechipieri în situații imposibile.

Rezultatul final a fost stabilit de Fahad Jumayah, în minutul 85.

Cu victoria de astăzi, Al Ittihad a ajuns la 24 de puncte și a urcat pe locul 5 în prima ligă saudită. Abha, echipa lui Tătărușanu, are 13 puncte și ocupă poziția a 13-a.

Clasamentul actualizat din prima ligă a Arabiei Saudite

Marius Șumudică și-a aflat pedeapsa după ce a fost eliminat în meciul cu Rizespor

Deficit de până la 500.000 de euro acum, un câștig în viitor. Planul pe 5 ani al Fortunei Dusseldorf