INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  AL HILAL - AL ITTIHAD

VIDEO » Al Hilal e în semifinalele Ligii Campionilor Asiei » Răzvan Lucescu se va duela cu Xavi

Articol de GSP - Publicat marti, 17 septembrie 2019 17:39

Al Hilal a câștigat pe teren propriu, 3-1 cu Al Ittihad și e în semifinalele Lii Campionilor Asiei, unde se va duela cu Al Sadd, echipa lui Xavi.

Al Hilal - Al Ittihad 3-1

• Au marcat: Carrillor 45', Al Dawsari 48', Giovinco 79' /Al Sahafi 10'
  • Vezi AICI VIDEO

După 0-0 în tur, Al Hilal a început slab meciul și a luat gol de la Al Sahafi, în minutul 10.

Scorul la pauză a fost egal, după ce Carrillo a egalat în minutul 44. După pauză, elevii lui Răzvan Lucescu au jucat mai bine și au marcat de două ori. Al Dawasari în minutul 48 și Giovinco în 78 au stabilit scorul final și au dus-o pe Al Hilal în semifinale.

Echipele de start:

Al Hilal: Al Muaiouf - Albulayhi, Al Burayk, Jang, Al Shahrani - Al Faraj, Kanno - Al Dawsari, Giovinco, Carrillo - Gomis
Antrenor: Răzvan Lucescu

Al Ittihad: Al Qami - Abdulhamid, Al Sahafi, Fallatah, Al Shammari - Al Samiri, Vecchio, Al Malki - Jimenez, Romarinho, Villanueva
Antrenor: Jose Luis Sierra Pando

FCSB se transformă total » Planul lui Becali pentru Liga Campionilor conține și „opțiunea interzisă, din umbră”