INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  TURCIA

VIDEO Marius Șumudică, spectacol excepțional în Turcia! A dansat în fața șefilor lui Trabzonspor după ce a fost eliminat

Marius Șumudică a fost eliminat în minutele de prelungire ale partide dintre Gaziantep și Trabzonsport, scor 1-1. Antrenorul român a dansat în fața conducătorilor rivali.

Articol de GSP - Publicat vineri, 02 octombrie 2020 22:54 / Actualizat vineri, 02 octombrie 2020 23:21

Marius Șumudică este recunoscut drept un antrenor excentric, cu ieșiri spectaculoase și momente de furie greu de controlat. În duelul de astăzi cu Trabzonspor, vicecampioana de anul trecut, antrenorul român a oferit un moment senzațional, gustat din plin de turci.

După ce a fost trimis în tribune, Șumudică a făcut un popas în dreptul conducătorilor lui Trabzonspor și a executat un mic număr de dans, spre distracția comentatorilor partidei. Momentul a venit imediat după golul egalizator, marcat de Alexandru Maxim, dintr-o lovitură de pedeapsă.

VIDEO Marius Șumudică a dansat în tribune, în timpul meciului

Citește mai multe știri din fotbalul internațional:

Mircea Lucescu, comparat cu Valeri Lobanovski la Dinamo Kiev: „Cine s-ar fi așteptat să facă asta?”

O nouă plecare de la Real Madrid! Cine este atacantul care o părăsește pe campioana Spaniei