INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  TURCIA

video+foto Marius Șumudică, egalat în ultimul minut de fosta echipă » Antrenorul a făcut show pe marginea terenului + președintele a intrat nervos pe teren

Marius Șumudică, egalat în ultimul minut de fosta echipă » Antrenorul a făcut show pe marginea terenului +19   FOTO

Articol de GSP - Publicat joi, 23 decembrie 2021 17:47 / Actualizat joi, 23 decembrie 2021 20:36

Aflat în criză de rezultate în Turcia, Marius Șumudică a scăpat la limită o victorie care i-ar fi adus puțină liniște. Azi Yeni Malatyaspor a remizat cu Kayserispor, 2-2, fiind egalată în prelungiri.

După 7 meciuri fără victorie și criticat de fani, Marius Șumudică a ratat la limită victoria contra lui Kayserispor, fosta sa formație, la care Silviu Lung jr. a fost integralist.

Marius Șumudică, egal dramatic în Turcia contra lui Kayserispor

Yeni Malatyaspor a început tare meciul jucat pe teren propriu și a deschis scorul în minutul 25, prin atacantul Mounir Chouiar. Scorul la pauză a fost 2-0, după ce vârful Adem Buyuk a punctat în minutul 36. În repriza a doua, Kayserispor a forțat egalarea. Întrat la pauză, Gavranovic a redus din diferență în minutul 57.

Când Yeni Malatyaspor se pregătea de a sărbători victoria, oaspeții au dat lovitura. Atacantul Mustafa Pektemek a egalat în minutul 90+1, iar trupa lui Șumudică ajunge la 8 meciuri fără victorie în Turcia.

Trupa antrenorului român, care pe 26 decembrie va juca pe terenul lui Fenerbahce, este acum pe locul 18, cu 15 puncte, la 3 de primul loc care asigură menținerea în prima ligă. Kayserispor este pe 15, cu 21 de puncte.

Haos la finalul meciului: președintele lui Yeni Malatyaspor a intrat pe teren

La finalul partidei, spiritele s-au încins. Președintele lui Malatyaspor, Adil Gevrek, a intrat pe teren, fiind extrem de nervos din cauza arbitrajului. Acesta s-a dus la arbitri pentru a le reproșa anumite decizii și a fost oprit cu greu de jucătorii săi.

VIDEO Marius Șumudică, show pe marginea terenului

După ce echipa sa a făcut 2-0, Șumudică a oferit imaginile zilei. S-a pus în genunchi și a mulțumit divinității, fiind surprins de camerele TV. Ulterior, a avut o reacție nervoasă și și-a aruncat căciula.