INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  OLANDA

Mihăiţă Neşu: "Mă bucur pentru convocarea la naţională"

Articol de GSP - Publicat duminica, 01 februarie 2009 00:00

Fostul fundaş al Stelei, Mihăiţă Neşu, a vorbit despre situaţia echipei sale, Utrecht, care a terminat  astăzi la egalitate, scor 0-0, pe terenul lui Twente.

"Meciul cu Twente a fost greu, ne-am apărat eroic. Dar a fost un rezultat bun, am jucat 90 de minute. Toţi adversarii sînt buni, atacanţii de bandă sînt cei mai buni jucători din fiecare echipă, pentru că aici se joacă 4-3-3.

Sîntem pe locul 8, mă bucur pentru convocarea la naţională, întotdeauna mă bucur cînd trebuie să vin la lot. Nu pot să zic că o aşteptam, dar mă bucură că a venit.

Croaţia e mai bună decît Serbia, avînd în vedere că a fost la ultimul CE. Vom vedea dacă aşa e", a spus Neşu la GSP TV.