INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  BULGARIA

Moţi, decisiv pentru Ludogoreţ în "optimile" Cupei Bulgariei » Fostul dinamovist a înscris cu Beroe

Articol de GSP - Publicat joi, 14 noiembrie 2013 00:00 / Actualizat joi, 14 noiembrie 2013 19:56

Fostul fundaş al lui Dinamo, Cosmin Moţi, 28 de ani, a înscris pentru Ludogorets în partida disputată în Cupa Bulgariei împotriva celor de la Beroe.

Echipa românului s-a impus cu 2-1 şi a făcut un pas important spre calificarea în "sferturi", deşi oaspeţii au fost cei care au deschis scorul.

Fundaşul central al campioanei Bulgariei, Cosmin Moţi, a egalat în prelungirile primei reprize (45+4).

Cu 30 de minute înainte de final, Aleksandrov a înscris golul victoriei. Din minutul 75, Beroe a rămas în 10 oameni după ce fostul fundaş al Concordiei Chiajna, Krumov, a văzut cartonaşul roşu.

Returul va avea loc la Beroe, pe 17 noiembrie.

BOOM economic într-un oraș din România » Investiție de 650 de milioane de euro: fabrica de anvelope se mută din Rusia