INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  CHINA

VIDEO Nicolae Stanciu, decisiv în victoria care a urcat-o pe Wuhan pe primul loc în China

Hang Ren a mers să-l îmbrățișeze pe Stanciu după golul înscris // foto: captură Instagram @ wuhanthreetownsfc

Articol de GSP - Publicat duminica, 19 iunie 2022 15:41 / Actualizat duminica, 19 iunie 2022 16:09

Nicolae Stanciu (29 de ani) a contribuit decisiv la victoria celor de la Wuhan Three Towns cu Shanghai Port, scor 2-1. Mijlocașul român a centrat la golul de 2-0.

Nicolae Stanciu își continuă parcursul excelent din China. Mijlocașul român a ajuns la două goluri și 3 pase decisive în 5 meciuri disputate în acest sezon.

Astăzi, la meciul dintre Wuhan Three Towns și Shanghai Port, final 2-1, Stanciu a pasat decisiv la golul 2 al echipei sale.

Simona Halep - Beatriz Haddad Maia 3-6, 6-2, 4-6. Ratăm o finală 100% românească istorică la Birmingham
Birmingham

VIDEO » Nicolae Stanciu, încă o pasă de gol în China

Românul a centrat din lovitură liberă, de la aproximativ 35 de metri de poartă, direct pe capul lui Hang Ren. Finalizarea a fost excelentă, bară-gol.

Primul gol fusese marcat de Marcao în minutul 10. Oaspeții au redus din diferență în partea a doua, minutul 57, prin Cherif Ndiaye.

Stanciu a fost înlocuit cu Luo Senwen în minutul 90+2. Etapa trecută, la 3-1 cu Wuhan FC, oferise două pase de gol.

Victoria de astăzi a urcat-o pe Wuhan Three Towns pe primul loc în campionatul chinez, cu 13 puncte în 5 etape, 3 peste Henan Songshan Longmen și Shanghai Shenhua. Campionatul are 18 echipe.