INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  REPUBLICA CEHĂ

Nicolae Stanciu, gol superb pentru Slavia Praga! Execuție din afara careului

Nicolae Stanciu, Slavia Praga // foto: Imago

Articol de GSP - Publicat sambata, 13 februarie 2021 18:18 / Actualizat sambata, 13 februarie 2021 18:58

Nicolae Stanciu (27 de ani) a marcat pentru Slavia Praga în meciul cu Pardubice (scor 3-0), din etapa 19 a campionatului din Republica Cehă.

Titular la Praga, internaționalul român a dus scorul la 3-0, cu un gol reușit în minutul 52.

Nicolae Stanciu, gol superb pentru Slavia Praga

Stanciu a primit mingea în afara careului mare și a șutat de la aproximativ 25 de metri de poarta oaspeților. Șutul său a fost ușor deviat, iar vizibilitatea redusă l-a împiedicat pe portar să vadă balonul în timp util, astfel că nu a putut interveni.

A fost un gol care a încununat o evoluție bună a românului, activ atât pe faza de construcție, cât și în apărare.

Primele două goluri ale Slaviei au fost înscrise de Jan Kuchta (minutele 19 și 27). Nicolae Stanciu a fost înlocuit cu Ibrahim Traore în minutul 79 al meciului.

VIDEO. Gol superb marcat de Nicolae Stanciu într-un meci amical

Citește mai multe știri despre stranieri:

Patronul celor de la Parma, ședință cu antrenorul, după ce s-a plâns de transferuri: „De asta i-am adus pe cei tineri”

VIDEO Radu Drăgușin a marcat primul său gol în fotbalul profesionist: „Capodoperă”

BOOM economic într-un oraș din România » Investiție de 650 de milioane de euro: fabrica de anvelope se mută din Rusia