INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  SLAVIA PRAGA

VIDEO Nicolae Stanciu, gol superb în amical Slaviei Praga » Execuție de „lunetist”

SKSlaviaPrahaFotbal

Articol de - Publicat vineri, 16 iulie 2021 19:02 / Actualizat vineri, 16 iulie 2021 19:26

Nicolae Stanciu (27 de ani) a marcat un gol superb în meciul amical dintre Slavia Praga și Piast, scor 1-1.

Nicolae Stanciu și-a păstrat forma din finalul stagiunii precedente, una terminată perfect de Slavia Praga, fără eșec în campionat și cu un parcurs până în sferturile de finală din Europa League.

Nicolae Stanciu, gol superb în Slavia - Piast

Slavia Praga a disputat astăzi primul amical al verii, în cantonamentul din Austria. Adversară a fost Piast, ocupanta locului 6 în ultimul sezon din Polonia. Unicul gol al cehilor a fost înscris de Nicolae Stanciu în minutul 48, cu un șut perfect plasat, la colțul lung, de la 18 metri.

Internaționalul român a început partida titular și a fost înlocuit în minutul 57 cu Jakub Hromada.