INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  PARMA - MILAN 1-3

Nota primită de Dennis Man în Parma - Milan: „I-a creat probleme serioase lui Theo Hernandez”

Dennis Man (22 de ani) a primit nota 6 pentru prestația din Parma - AC Milan, scor 1-3. +12   FOTO

Articol de GSP - Publicat sambata, 10 aprilie 2021 22:00 / Actualizat sambata, 10 aprilie 2021 22:08

Dennis Man a fost integralist în duelul cu Milan. Internaționalul român a alergat mult, dar nu a mai apărut la finalizare, ca runda trecută, în remiza cu Benevento. Man a impresionat printr-un moment de virtuozitate. În minutul 49 i-a dat mingea printre picioare lui Zlatan Ibrahimovic, moment devenit viral pe rețelele de socializare. Site-ul Parmalive i-a acordat nota 6.

Dennis Man, nota 6 în Parma - Milan

„Nu a mai reușit să repete prestația din meciul cu Benevento, când a marcat primul lui gol. A fost oricum periculos în repriza secundă, i-a creat probleme serioase lui Theo Hernandez. Prima repriză a fost mai degrabă negativă, dar a fost generos în efortul depus”, au scris cei de la Parmalive.

Clasament Serie A:

Dinamo Kiev, încă o victorie în Ucraina » Mircea Lucescu se apropie de titlu

FOTO Golul anulat lui Firmino în Aston Villa - Liverpool naște mari controverse: „VAR e din ce în ce mai ridicol. Cum poți afirma asta?!”