INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  GRECIA

PAOK a pus stop șirului de victorii al lui Ladislau Boloni la Panathinaikos

Ladislau Boloni a dus-o pe Panathinaikos pe locul 5 în Grecia // foto: Facebook @ Panathinaikos FC

Articol de GSP - Publicat duminica, 20 decembrie 2020 22:24 / Actualizat duminica, 20 decembrie 2020 22:34

Panathinaikos, echipa antrenată de Ladislau Boloni (67 de ani), a pierdut la Salonic, 1-2 cu PAOK.

Panathinaikos a pierdut derby-ul cu PAOK din campionatul Greciei, după ce câștigase ultimele 3 meciuri din Super Liga elenă. Echipa lui Ladislau Boloni a fost răpusă de golurile lui Swiderski (minutul 11) și Ingason (65). „Verzii” reușiseră să egaleze la 1-1 în minutul 16, prin Cantalapierda, dar nu au avut forța să mai facă asta o dată în ultimele 25 de minute.

Boloni a efectuat toate cele 5 modificări pe care le-a avut la dispoziție, dar jucătorii proaspeți introduși pe teren nu au reușit să întoarcă soarta partidei.

Înfrângerea o lasă pe Panathinaikos pe locul 5 în Grecia, cu 18 puncte obținute în primele 13 meciuri, în timp ce PAOK se află pe locul 3, cu 27 de puncte din 12 partide. A fost ultimul meci al echipei lui Boloni în acest an.

VIDEO. Dani Coman despre marile greșeli ale carierei: „Boloni era la Sporting și îmi făcuse o ofertă, nu trebuia să vorbesc cu anumite persoane”