INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  GRECIA

Ladislau Boloni, la prima înfrângere cu Panathinaikos în campionat după 2 luni!

Ladislau Boloni // foto: Facebook @ Panathinaikos FC

Articol de GSP - Publicat luni, 22 februarie 2021 21:22 / Actualizat luni, 22 februarie 2021 21:31

Panathinaikos, formația pregătită de Ladislau Boloni (67 de ani), a fost învinsă de Panetolikos, scor 0-1, în etapa 23 a campionatului din Grecia.

Este prima înfrângere a „verzilor” în campionat după mai bine de două luni, de la eșecul suferit cu PAOK, scor 1-2, pe 20 decembrie 2020. Unicul gol al meciului a venit rapid, în minutul 6, și îi aparține lui Delvin N'Dinga. Echipa lui Boloni a marcat la rândul ei, prin Mauricio, însă reușita din minutul 16 a fost anulat după intervenția arbitrajului-video, pe motiv de ofsaid.

Ladislau Boloni, la a doua înfrângere consecutivă. Panathinaikos a pierdut și în Cupă

Deși a ținut mai bine de minge, Panathinaikos nu și-a creat multe șanse de gol. Panteolikos s-a închis bine și a păstrat poarta intactă, administrându-i astfel prima înfrângere în campionat după 9 meciuri lui Ladislau Boloni.

Panathinaikos rămâne pe locul 5 în Grecia, cu 41 de puncte acumulate în 23 de etape. Deasupra „verzilor” se află AEK și Aris, ambele cu 44 de puncte, PAOK, cu 46 de puncte, și Olympiakos, cu 58 de puncte.

Echipa din Atena a pierdut și în urmă cu 4 zile, cu Giannina, în manșa tur a sferturilor de finală ale Cupei Greciei, scor 1-2. Returul se va juca pe 3 martie.

• Panathinaikos - Asteras 0-0

VIDEO. Ladislau Boloni: „Sper să mă întorc în România, am avut deja două discuții!”

Citește mai multe știri despre stranieri:

Adrian Ursea, la a treia înfrângere consecutivă cu Nice » „Vulturii”, învinși de Metz

Ankaragucu - Rizespor 1-1 » Marius Șumudică, la al 5-lea meci fără victorie cu Rize! Ce a declarat antrenorul

De pe patul de spital, Cornel Dinu a vorbit cu GSP despre situația critică a lui Dinamo: „Doar asta mai pot să fac”