INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  SERIE A

VIDEO CU GOLUL Radu Drăgușin a înscris în poarta liderului! Românul a restabilit egalitatea cu Inter

Radu Drăgușin a înscris în Genoa - Inter

Articol de - Publicat vineri, 29 decembrie 2023 22:49 / Actualizat sambata, 30 decembrie 2023 02:57

Radu Drăgușin (21 de ani), Fotbalistul Român al Anului 2023 în prestigioasa Anchetă GSP, a înscris în minutul 45+7 al meciului dintre Genoa și Inter, scor 1-1, din etapa 18 de Serie A.

Radu Drăgușin a început ca titular duelul cu liderul Italiei, Inter, și a fost ocupat pe ambele faze.

Horațiu Moldovan și Rapid s-au înțeles în privința plecării » Decizia luată în Giulești
RAPID

În prima repriză, românul a fost implicat mai tot timpul într-un duel cu Marko Arnautovic, pe care l-a pierdut în minutul 42, când austriacul a deschis scorul.

VIDEO. Radu Drăgușin a înscris în Genoa - Inter!

Barella a șutat spre poarta lui Josep Martinez, goalkeeperul „grifonului” a respins în bară, iar Arnautovic a profitat de lipsa de reacție a lui Drăgușin, i-a luat fața românului și a împins mingea în plasă.

Drăgușin s-a revanșat în minutul 7 al prelungirilor primei părți, când a restabilit egalitatea. Gudmundsson a centrat din corner, Radu a scăpat de marcajul lui Carlos Augusto și s-a înălțat pentru o lovitură de cap puternică, cu care l-a învins pe Yann Sommer.

A fost al doilea gol al lui Drăgușin, Fotbalistul Român al Anului 2023 în Ancheta GSP, în acest sezon de Serie A. Radu marcase și la 1-0 cu Hellas Verona în etapa 12 de campionat.

VIDEO. Radu Drăgușin, discuție despre sacrificiile pentru a ajunge în top

Mai multe știri despre stranieri:

Încă o seară de coșmar pentru Tătărușanu: a ajuns la 49 de goluri primite în acest sezon!
ARABIA SAUDITĂ
Meci de coșmar pentru Olăroiu! Umilit în Supercupa Emiratelor » În minutul 32, românul avea 2-0, apoi a luat gol după gol