INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  LEVADIAKOS - PAOK 1-2

Răzvan Lucescu, lider autoritar în Grecia! PAOK s-a distanțat de rivale după victoria de azi

Articol de GSP - Publicat luni, 17 decembrie 2018 22:02

După eliminarea din grupele Europa League, PAOK Salonic a revenit în competiția internă din Grecia, unde s-a impus fără emoții, 2-1 pe terenul lui Levadiakos.

PAOK Salonic, echipa lui Răzvan Lucescu, se menține pe locul 1 în Grecia după 2-1 cu Levadiakos, locul 15. Formația lui Luce Jr. a condus cu 2-0, după ce atacanții Aleksandar Prijovici și Diego Biseswar au marcat în minutele 41, respectiv 46.

Levadiakos a redus din diferență în minutul 75, prin Zisopoulos, dar nu a putut egala.

După 14 etape, PAOK este neînvinsă, având 13 victorii și un egal. Echipa lui Răzvan are 38 de puncte, cu 8 peste locul 2, Olympiakos.

Bucurie fără margini în familia Lucescu » Răzvan e bunic pentru a doua oară, la 49 de ani!