INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  POLONIA

Sergiu Hanca, încă un gol pentru Cracovia » VIDEO cu reușita românului

Sergiu Hanca a înscris din nou pentru Cracovia

Articol de GSP - Publicat duminica, 05 iulie 2020 09:17 / Actualizat duminica, 05 iulie 2020 09:31

Sergiu Hanca a înscris sâmbătă seara un nou gol pentru Cracovia, în victoria reușită în deplasare cu Lechia Gdansk, scor 3-0.

Fostul mijlocaș al lui Dinamo a fost integralist și a înscris, în al treilea minut al prelungirilor, golul care a stabilit scorul final al partidei. Fotbalistul de 28 de ani a transformat fără emoții un penalty și a ajuns la cea de-a noua reușită stagională.

Cornel Râpă, celălalt român de la Cracovia, a evoluat la rândul său pe toată durata celor 90 de minute.

Deși inițial era implicată în lupta pentru titlu, Cracovia a pierdut contactul cu primele locuri. Formația lui Hanca și Râpă e acum pe 5, cu 52 de puncte, și luptă pentru calificarea în Europa League.

Ianis Hagi, pe val la Rangers! Nominalizat de scoțieni la categoriile „cel mai bun tânăr jucător” și „cel mai frumos gol”