Comentarii (29)
observator_federal
observator_federal  •  20 Aprilie 2021, 12:23

D'Aversa l-a folosit pe Man în 12 meciuri, pe durata a 596 de minute (adică aproximativ 50 minute/meci), iar în 4 din ultimele 5 meciuri l-a ținut pe teren pe întreaga durată a partidei(!). Pe Mihăilă nu l-a utilizat niciodată un meci întreg și, deși are 14 meciuri în Serie A, Mihăilă a cumulat doar 572 minute, adică aproape 41 minute/meci. Dar Mihăilă a înscris cu Fiorentina și Roma (și cu Lazio, în Cupa Italiei, pe Stadio Olimpico) și are assisturi cu Udinese și Roma. Dennis Man a înscris contra lui Benevento și Cagliari iar assistul este cel din meciul cu Roma. Despre D" Aversa era vorba... dacă el nu vrea să-l joace pe Mihăilă ci pe Gervinho, e treaba lui ... dar măcar să nu reproșeze că Mihăilă s-a întors cu probleme de la Națională!! Și totuși, când este Mihăilă în teren te aștepți să facă câteva cursele lui de senzație (marcă înregistrată) din care să iasă ceva - asta e frumusețea fotbalului! - și poate că alți antrenori și conducători de cluburi îi vor acorda mai multe minute în teren ex-craioveanului.

observator_federal  •  20 Aprilie 2021, 13:10
Postat de raikkonen79 pe 20 Aprilie 2021, 12:47

Mihaila al tau e un iepure de juma de repriza. Macar de-ar fi fost motan, ca ala mai stie si cu ghemul

Te cam oftici... De ce? Chiar sunt extraordinare cursele lui Mihăilă, un bun motiv să aștepți meciurile Parmei (evident, mai intervine și ”tacticianul” D'Aversa, care nu îl băga titular nici după două meciuri consecutive cu gol marcat). Mihăilă, chiar dacă s egrăbește, își permite să aștepte...

observator_federal  •  20 Aprilie 2021, 12:31
Postat de raikkonen79 pe 20 Aprilie 2021, 12:25

Eh.....Mihaila va juca la una dintre echipele participante in super liga europei, de anul viitor! Nu-i asa, observatorule?!

Păi abia a împlinit 21 de ani (la începutul lui februarie), nu cred că ar prinde prima echipă... Să așteptăm cu încredere, peste tot în campionatele mari sunt căutați fotbaliști cu viteză de reacție, iar Mihăilă este super rapid (s-au convins acum -mai bine mai târziu decât niciodată- până și ”specialiștii” din fotbalul românesc...).

amoniac
amoniac  •  20 Aprilie 2021, 21:38

Trebuie sa ai minte multa sa scrii un asa articol... senzational.

observator_federal  •  20 Aprilie 2021, 15:20
Postat de aius pe 20 Aprilie 2021, 14:15

Poate mai pui si o poza cu Razvan Marin sau Mihaila, ca de Man, ne-am saturat !

Dă căutare "Dennis Man" pe Google și o să vezi cca. 380 milioane de rezultate!! Pentru "Valentin Mihăilă" sunt vreo 220 mii, din care jumătate cu tema "Man și Mihăilă"... Presa din cetatea lui Bucur promovează (prin contract?) fecesebiștii dar, obligatoriu, îi și lasă "într-un con de umbră" pe toți ceilalți... Așa e Gigi, toată viața a vrut să fie premiant...

Postat de raikkonen79 pe 20 Aprilie 2021, 12:39

Hai.....macar la un atletico madrid sau tottenham....

Tu faci mișto, dar uite lucruri serioase aici - titlu din GSP - ”Gazzetta dello Sport dezvăluie strategia lui Inter pentru Olimpiu Moruțan: „L-au blocat!”

horacechiarel
horacechiarel  •  21 Aprilie 2021, 08:11

Man a ieșit de pe teren la 3-1 pentru Parma,iar mai apoi a intrat Mihăilă.Ce a urmat fără Man pe teren se știe.Juvetele de la Parma și-a bătut joc de echipă sa,în loc să aleagă varianta unei centrări și-a bătut joc de o mare ocazie finalizând el din unghi mort. În loc de 4-3 pentru Parma s-a făcut 3-4 doar pentru că juvetele a ales să fie egoist!