INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  GRECIA

Skoda Xanthi, rezultat pe placul lui Răzvan Lucescu la primul meci de la venirea acestuia :D » Pantelis Kapetanos a fost eroul echipei

Articol de GSP - Publicat duminica, 28 septembrie 2014 00:00 / Actualizat duminica, 28 septembrie 2014 11:44

Skoda Xanthi a remizat în primul meci de la venirea lui Răzvan Lucescu contra lui Panionios, scor 1-1.

Oaspeţii au deschis scorul rapid, în minutul 6, după ce fostul stelist Pantelis Kapetanos a marcat.

Gazdele au egalat în minutul 32, dintr-un penalty. Atunci, echipa lui Lucescu a rămas în 10 după eliminarea lui Fliskas.

Răzvan nu a stat pe bancă de la acest meci, el urmînd să facă cunoştinţă cu jucătorii mîine, la antrenament.

Xanthi e pe locul 10 după 5 etape, avînd în o victorie, trei egaluri şi o înfrîngere. Etapa viitoare Xanthi joacă acasă cu Kalloni.