Alte știri din fotbal
„Am multe guri de închis!”. Prima reacție a lui Anderson Ceara, după ce a picat transferul la FCSB
0
Mihai Stoica a făcut „primul 11” la FCSB și are un mesaj pentru fanii care cer transferuri: „Vi se pare slabă echipa asta?”
0
„ADN-ul lui Dinamo nu mai există!” » Legenda clubului spulberă conducerea: „Ca la români! Vai și amar de capul nostru”
6
Atacant de 1,5 milioane € pentru FCSB! MM Stoica: „E foarte ușor să spui că nu ne facem treaba”
1
Știri din fotbal internațional
„De ce nu are Argentina jucători negri la Cupa Mondială?” » O analiză provocatoare Washington Post
93
Turcii i-au decis soarta lui Vincenzo Montella, după rușinea de la Mondial
0
Detaliul curios din vestiarul de la Mondial! S-a descoperit ce ascunde starul echipei într-o cutie mică
0
Haaland și colegii au dat „la vâsle”! + Replica virală despre duelul cu Mbappe: „Sincer, nu prea-mi pasă!”
0
Lifestyle
Diana Munteanu a pus un pariu de cotă 17 la Cupa Mondială: „Promit să fac asta la TV, dacă nu trece de grupe!”
5
Scandal la brazilieni! » Cu amanta și apoi cu soția la Cupa Mondială, pe banii naționalei
3
Dezvăluirea iubitei noului erou de la Mondial: „Atunci, el a intrat în depresie!” » Cum a încălcat acesta ultima interdicție de la FIFA
1
A fugit de Mondial și a încins atmosfera pe insula milionarilor! Iuliana Pepene, escapadă în Mykonos: „Tu ești campioana”
6
Benzina și motorina s-au scumpit marți, 23 iunie 2026. Cât costă un litru ...
Libertatea
„Pe Instagram mă simt ultimul om”. Dezbaterea virală care scoate la iveală ...
Adevărul
Cum arată casa unde a copilărit miliardarul Ion Țiriac
GSP SPECIAL
Ce urmează după respingerea Guvernului Veștea în Parlament. Procedura ...
Libertatea
Nu prea cred ca intelegi logica mea ca sa o poti urma. Altfel nu ai compara pe unul ca Favalli care se batea la titlu cand Serie A era la apogeu si care a luat Champions league, chiar si la batranete ca rezerva, cu un fotbalist de nivel mediocru caruia ii poti numara pe degetele de la o mana toate meciurile jucate in Champions League in intreaga cariera. Inteleg ca incerci sa il umfli pe Stefan, dar cu asa comparatii ridicole nu o sa reusesti. El nici nu poate visa la o cariera cum a avut Favalli. Si Favalli nici nu e vreo mare legenda la italieni, asta spune tot.
daca nu era blatul facut de vitan barzesti,radu asta nu pleca de la 18 ani in strainatate si sigur nu ajungea unde este acum. aproape orice jucator roman daca ar pleca de la 18 ani in strainatate ar ajunge jucator medi cum este radu asta.
Antrenori mediocri, ca ma cearta adi stelistul ca fac greseli :))) si nu mi le asum.
Ii respect decizia. Este normal ca fiecare sa decida ce e mai bine pentru el. Insa, ca roman, nu-l apreciez sub nici o forma. Daca toti fotbalistii romani s-ar comporta ca nenea Radu atunci de ce ne mai uitam la fotbal? Sa-ti fie rusine mai nea Fane. Ramai linistit la Lazio. Nici ptin tara sa nu mai vi ca oricum vi de pomana.
Hai sa explic intelesul declaratiei lui Radu, asumandu'mi riscul sa fiu injurat de "patrioti" si de "experti" "pentru mine, Lazio a fost nationala mea" ( nu's foarte sigur ca acestea au fost exact cuvintele lui, dar, ma rog...), adica cu sensul ca acolo a dat tor ce a putut ca fotbalist, ca acoli a fost inima lui. Nu l'am auzit sa souna ca renega ca e roman sau ca detesta Romania...Nationala Romanaiei bu mai e demult ceva de pret pentru aproape nimeni, dupa cum nici tara, nici inaintasii ei nu reprezinta mai nimic pt foarte multi... As vrea sa stiu si eu care's fotbalistii aia care au pus suflet pt Nationala, in in perioada anilor 2010-2020, aia care au vebit cu o alta atitudine la echipa? Care sunt aia? Ca daca au venit doar ca ai fost convocat de niste antrenori mediocrii, oentru a'ti etala figurile, lipsa de talent si implicare si proasta crestere, inteleg, sunt majoritatea.
Să-ți fie rușine......
Lazio nu a fost niciodata intr'o mare glorie;), nici macar in epoca Cragnotti. Cu Radu titular, nu stiu cate sezoane a terminat in afara lui top6.
Il admir pentru ca isi renega tara.
Ca sa urmez logica ta, faptul ca a fost in lotul unei formatii care a castigat CL, Milan, pe final de cariera, nu il face mare fotbalist. Nu a fost o clasa peste Radu, asta clar.
N am fost mare fan de fundasi sau fotbal italian mega tacticizat, ma uitam la Serie A pentru jucatori ca Del Piero sau Ronaldo. Dar fundasi ca Nesta sau Maldini erau ceva special. Chiar si Favalli a fost cu o clasa peste Radu Stefan, daca nu ma insel are si el un Champions League in palmares. Stefan a fost un baiat pragmatic, constiincios si muncitor, care a prins loc intr o echipa departe de gloria de altadata, dar atat. Nu a fost mare pierdere pentru nationala si nu trebuie sa il judeci sau sa fii mai realizat profesional decat el ca sa iti poti da seama de asta.
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.