INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  TOTTENHAM - LUTON

FOTO Fază uluitoare sub ochii lui Drăgușin » 3 ocazii uriașe irosite de Tottenham

Tottenham a irosit 3 ocazii uriașe în minutul 20 al meciului cu Luton, în etapa #30 din Premier League/ foto Imago Images

Articol de - Publicat sambata, 30 martie 2024 17:22 / Actualizat sambata, 30 martie 2024 17:38

Tottenham a irosit 3 ocazii uriașe în minutul 20 al meciului cu Luton, în etapa #30 din Premier League.

Cu Drăgușin titular, Spurs a început prost meciul, iar în minutul 3 a primit gol. Chong a finalizat la colțul lung, plasat, după un contraatac fulgerător.

FOTO. Ocazii uluitoare pentru Tottenham

+12 FOTO

Iar Spurs a fost aproape să egaleze în minutul 20, însă jucătorii din atac nu au fost inspirați. După un pressing agresiv în terenul advers, Son a ajuns singur cu portarul advers.

L-a driblat, apoi a trimis în bară. Balonul a mers pe linia porții, apoi a lovit și cealaltă bară și a ajuns la Erner. El a tras tare în primul adversar și mingea a ajuns la Sarr.

Mijlocașul lui Tottenham a tras tare, dar un fundaș advers a scos de pe linia porții și Luton a scăpat incredibil de gol.

Tottenham - Luton, cu Drăgușin titular. Echipele de start:

Tottenham: Vicario - Porro, Romero, Drăgușin, Udogie - Bissouma, Sarr - Kulusevski, Maddison, Wener - Son
Rezerve: Austin, Bentancur, Davies, Emerson, Hojbjerg, B. Johnson, Lo Celso, Richarlison, Van de Ven

Luton Town: Kaminski - Burke, Mengi, Kabore - Berry, Mpanzu, Barkley, Doughty - Townsend, Chong - Morris
Rezerve: Krul, Shea, J. Clark, Hashioka, J. Johnson, Nelson, Onyedinma, Piesold, Woodrow

„Roșu” direct în startul play-off-ului! Un fost rapidist și-a lăsat echipa în „zece” în minutul 6 » Ce s-a întâmplat la final!
ISRAEL
Incredibila Benfica! Trei penalty-uri irosite, Di Maria umilit de portarul lui Chaves
BENFICA - CHAVES 1-0

Campionul modest de la FCSB » Povestea unui fotbalist atipic din vestiarul roș-albastru: greu încercat în copilărie și salvat de soție + locuiește în zona blamată de bucureșteni

FCSB se transformă total » Planul lui Becali pentru Liga Campionilor conține și „opțiunea interzisă, din umbră”