INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  PAOK - PANATHINAIKOS 4-0

Victorie mare pentru Răzvan Lucescu în Grecia » PAOK continuă să se lupte la titlu

Articol de GSP - Publicat duminica, 10 decembrie 2017 21:25

PAOK a învins-o astăzi pe Panathinaikos, scor 4-0, într-un meci disputat pe teren propriu în etapa a 14-a.

Echipa lui Răzvan Lucescu a deschis scorul în minutul 8 prin Pelkas. Același fotbalist a majorat diferența în minutul 51. Koulouris a dus scorul la 3-0 dintr-o lovitură de pedeapsă, în minutul 68, iar Prijovici a stabilit scorul final 9 minute mai târziu.

PAOK ocupă locul 2 în Grecia după 14 etape, cu 28 de puncte, la o lungime în spatele liderului Olympiakos. Panathinaikos e pe poziția a 11-a, cu 15 puncte.