INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  SIVASSPOR - GAZIANTEP

SIVASSPOR - GAZIANTEP. VIDEO Alex Maxim e de neoprit în Turcia! A marcat un supergol în minutul 4

Articol de GSP - Publicat sambata, 09 ianuarie 2021 12:48 / Actualizat sambata, 09 ianuarie 2021 13:01

Mijlocașul Alexandru Maxim (30 de ani) trece prin cea mai bună formă a carierei sale și este neoprit la Gaziantep, sub comanda lui Marius Șumudică.

Internaționalul român a continuat prestațiile excelente din Turcia și în meciul cu Sivasspor - Gaziantep și a deschis scorul în minutul 4. După un contraatac perfect al echipei lui Șumudică, Alex Maxim a scăpat singur spre poarta lui Vural, a intrat în careu, a dribla elegant un adversar și a finalizat cu un șut plasat, de la 13 metri.

VIDEO Golul marcat de Maxim în Sivasspor  - Gaziantep

Acesta a fost al 9-lea gol pe care Maxim îl marchează în 15 meciuri din Super Lig, la care se adaugă și reușita din Cupa Turciei.

6 goluriîn ultimele 6 meciuri are Maxim pentru Gaziantep

Gaziantep este neînvinsă de 15 etape în Turcia și are 31 de puncte după 16 partide jucate.