STRANIERI    •   ARABIA SAUDITĂ

VIDEO Autogolul de cascadorii râsului al lui Găman, făcut uitat de reușita fantastică a lui Budescu: Șumudică a făcut spectacol pe bancă + victorie și pentru Reghe

Vineri, 14 Septembrie

Marius Șumudică și Laurențiu Reghecampf fac spectacol în Arabia Saudită și Emiratele Arabe Unite, ambii având maximum de puncte după două etape.

Al Shabab, formația antrenată de Șumudică, s-a impus cu 3-1 în partida cu Al Feiha din deplasare. Gazdele au deschis scorul după un autogol de coșmar al lui Valerică Găman în minutul 47. La o centrare care nu anunța niciun pericol, fostul fundaș al FCSB-ului și Astrei a pus latul și a împins balonul în plasă.

În minutul 60, Arthur a egalat pentru Shabab, iar echipa lui Șumudică a preluat conducerea în minutul 80, grație magiei lui Constantin Budescu. Mijlocașul a punctat superb, din lovitură liberă, în minutul 80. Golul lui Budescu l-a făcut pe Șumudică să iasă la rampă. Antrenorul s-a pus în genunchi și a mulțumit divinității.

Oaspeții au închis tabela în minutul 90+6. Al Shabab are 6 puncte în două meciuri și este la egalitate cu Al Nassr, dar este pe primul loc grație golaverajului.

• Autogolul lui Găman
  • Golul lui Budescu
  •  Reacția lui Șumudică

Victorie și pentru Al Wahda!

Al Wahda, formația lui Laurențiu Reghecampf, a câștigat partida cu Dibba Al Fujairah, scor 4-1.

Gazdele au deschis scorul în minutul 4, însă formația românului a marcat de 3 ori în 13 minute. În minutul 26 era deja 3-1 pentru Al Wahda.

Batna (13), Tagliabue (17) și Leonardo (26) au înscris pentru Al Wahda, care a mai punctat o dată și în minutul 78. A fost 4-1, fiind al doilea succes în două meciuri pentru echipa lui Reghe.

Al Wahda are 6 puncte și 10 goluri marcate în două etape, e pe primul loc, fiind la egalitate perfectă cu Al Sharjah.