INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  ARABIA SAUDITĂ

VIDEO Autogolul de cascadorii râsului al lui Găman, făcut uitat de reușita fantastică a lui Budescu: Șumudică a făcut spectacol pe bancă + victorie și pentru Reghe

Articol de GSP - Publicat vineri, 14 septembrie 2018 21:05

Marius Șumudică și Laurențiu Reghecampf fac spectacol în Arabia Saudită și Emiratele Arabe Unite, ambii având maximum de puncte după două etape.

Al Shabab, formația antrenată de Șumudică, s-a impus cu 3-1 în partida cu Al Feiha din deplasare. Gazdele au deschis scorul după un autogol de coșmar al lui Valerică Găman în minutul 47. La o centrare care nu anunța niciun pericol, fostul fundaș al FCSB-ului și Astrei a pus latul și a împins balonul în plasă.

În minutul 60, Arthur a egalat pentru Shabab, iar echipa lui Șumudică a preluat conducerea în minutul 80, grație magiei lui Constantin Budescu. Mijlocașul a punctat superb, din lovitură liberă, în minutul 80. Golul lui Budescu l-a făcut pe Șumudică să iasă la rampă. Antrenorul s-a pus în genunchi și a mulțumit divinității.

Oaspeții au închis tabela în minutul 90+6. Al Shabab are 6 puncte în două meciuri și este la egalitate cu Al Nassr, dar este pe primul loc grație golaverajului.

• Autogolul lui Găman
  • Golul lui Budescu
  •  Reacția lui Șumudică

Victorie și pentru Al Wahda!

Al Wahda, formația lui Laurențiu Reghecampf, a câștigat partida cu Dibba Al Fujairah, scor 4-1.

Gazdele au deschis scorul în minutul 4, însă formația românului a marcat de 3 ori în 13 minute. În minutul 26 era deja 3-1 pentru Al Wahda.

Batna (13), Tagliabue (17) și Leonardo (26) au înscris pentru Al Wahda, care a mai punctat o dată și în minutul 78. A fost 4-1, fiind al doilea succes în două meciuri pentru echipa lui Reghe.

Al Wahda are 6 puncte și 10 goluri marcate în două etape, e pe primul loc, fiind la egalitate perfectă cu Al Sharjah.

De pe patul de spital, Cornel Dinu a vorbit cu GSP despre situația critică a lui Dinamo: „Doar asta mai pot să fac”