Redacția GSP și echipa de investigații te invită să sprijini jurnalismul apăsând butonul DA!

Publicitatea pe net este vitală ca să putem produce în continuare investigațiile, știrile despre sport și faptele pe care le regăsești zilnic aici. Așa că avem nevoie de acceptul tău ca să-ți oferim, în continuare, jurnalism independent, în timp real și verificat.

DA, AM ÎNȚELES

STRANIERI    •   CHINA

VIDEO Cosmin Olăroiu, primul pas strâmb în China! La câte puncte e de primul loc

Vineri, 13 Aprilie

Jiangsu Suning, echipa antrenată de Cosmin Olăroiu, a făcut primul pas greșit în campionatul Chinei de la preluarea echipei de către tehnicianul român.

Jiangsu a remizat pe terenul lui Tianjin Quanjian, scor 1-1, după ce în primele două meciuri Cosmin Olăroiu obținuse două victorii.

Tianjin a deschis scorul după 5 minute de joc prin Wang Tongpo, iar formația lui Olăroiu a egalat în minutul 84 prin Boakye.

Cosmin Olăroiu a urcat-o pe Jiangsu Suning pe locul 5, cu 10 puncte, la 8 lungimi de liderul Shanghai SIPG. Tianjin Quanjian e pe poziția a 8-a, cu 7 puncte.