INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  FIORENTINA

VIDEO Debut cu stîngul » Ciprian Tătăruşanu a rezistat doar 10 minute fără gol în Serie A

Articol de GSP - Publicat marti, 06 ianuarie 2015 00:00 / Actualizat marti, 06 ianuarie 2015 16:48

Ciprian Tătăruşanu a bifat astăzi primele minute în Serie A de la transferul la Fiorentina. Fostul portar al Stelei a fost titular în poarta Violei la partida cu FC Parma.
După 6 meciuri în Europa League, Tătăruşanu a primit o şansă şi în campionat. Neto a fost trimis pe bancă după ce a refuzat să îşi prelungească înţelegerea scadentă în vară, astfel că portarul român a intrat între buturi.

Click aici pentru VIDEO!

Tătăruşanu a rezistat însă numai 10 minute fără gol în Serie A. La o lovitură de colţ a gazdelor, acesta a ezitat în momentul în care a vrut să iasă pe centrare şi a fost învins de Costa. În minutul 34, Mario Gomez a ratat o lovitură de pedeapsă pentru Fiorentina.