INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  LA LIGA

VIDEO Debut cu stîngul pentru Cosmin Contra în noul sezon de La Liga » Getafe, învinsă de Celta Vigo, 1-3

Articol de GSP - Publicat luni, 25 august 2014 00:00 / Actualizat luni, 25 august 2014 00:15

Cosmin Contra a început cu stîngul noul sezon de La Liga. Getafe a pierdut categoric meciul din deplasare în faţa Celtei Vigo, scor 3-1.

VEZI AICI VIDEO!

Gazdele au deschis scorul în minutul 20 prin Nolito. După pauză s-a mai înscris de trei ori. Orellana a făcut 2-0 în minutul 56, iar Sammir a marcat pentru Getafe 6 minute mai tîrziu din pasa lui Lafita.

Speranţele oaspeţilor au fost năruite în minutul 70, cînd Larrivery a înscris din pasa lui Nolito şi a stabilit scorul final, 3-1.

Echipa lui Cosmin Contra va juca etapa viitoare pe teren propriu cu Almeria, formaţie căreia i-a luat doar un singur punct în sezonul trecut.