INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  ESPANYOL - CELTA VIGO 1-1

VIDEO Espanyol a remizat cu Celta Vigo pe teren propriu, 1-1

Articol de GSP - Publicat marti, 19 aprilie 2016 23:05

Espanyol, trupa antrenată de Costel Gâlcă, a terminat la egalitate pe teren propriu în etapa a 34-a din La Liga cu Celta Vigo, scor 1-1, după ce oaspeții au deschis scorul.

Aspas a fost cel care a marcat primul pentru Celta Vigo, în minutul 28, în timp ce 11 minute mai târziu, Asensio a egalat.

Espanyol rămâne pe locul 15, cu 37 de puncte, la 8 lungimi de prima poziție retrogradabilă ocupată de Gijon, în timp ce Celta e pe 6, cu 54 de puncte.