INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »   NEW YORK CITY

VIDEO + FOTO Alexandru Mitriță, gol la debut! Pe urmele lui David Villa la New York City

Articol de GSP - Publicat vineri, 08 februarie 2019 17:02

Alexandru Mitriță a marcat la debutul pentru New York City, în amicalul terminat la egalitate, scor 1-1, contra lui AIK Stockholm.

Mitriță și-a făcut cel mai frumos cadou în ziua în care a împlinit 24 de ani. Trimis din primul minut pe teren, purtând tricoul cu numărul 28, internațional român a deschis scorul în duelul cu suedezii în minutul 50. Fostul atacant al celor de la CS U Craiova a reușit o combinație în viteză și la finalul unei curse de 20 de metri a trimis mingea în vinclu, din preajma punctului de la 11 metri.

AIK Stockholm a egalat 3 minute mai târziu, prin Daniel Sundgren.

Fanii americanii îl compară deja cu David Villa, starul spaniol care a marcat 80 de goluri în 4 sezoane petrecute la New York.