INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  ARABIA SAUDITĂ

VIDEO Gol fantastic din „foarfecă” în meciul formației lui Nicolae Stanciu din Arabia Saudită

Articol de GSP - Publicat vineri, 01 martie 2019 22:42

Al Ahli, formația lui Nicolae Stanciu, a terminat la egalitate cu Al Ittihad, scor 1-1, în etapa cu numărul 22 din Arabia Saudită.

Nicolae Stanciu a fost doar rezervă la gazde în duelul cu penultima clasată. Mijlocașul naționalei a intrat pe teren în minutul 68, în locul lui Salman Al Moasher. La acțiunea imediat următoare, oaspeții au deschis scorul.

Golul egalizator a venit în minutul 78, cu o execuție spectaculoasă a lui Omar Al Soma. Vârful sirian a reluat din „foarfecă”, de la marginea careului de 16 metri.

Al Ahli rămâne pe locul 5 în prima ligă din Arabia Saudită, cu 37 de puncte, la 3 în spatele lui Al Shabab, formația pregătită de Marius Șumudică și la carea evoluează Valerică Găman și Constantin Budescu.