INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  ARABIA SAUDITĂ

VIDEO Golul FANTASTIC care l-a înnebunit pe Șumudică! Victorie dramatică în fața formației brazilianului Elton

Articol de GSP - Publicat vineri, 22 februarie 2019 20:23

Al Shabab, formația pregătită de Marius Șumudică, s-a impus în deplasarea de la Al Qadisiya, scor 1-0.

Fără golgeterul Constantin Budescu, accidentat, dar cu Valerică Găman integralist, Al Shabab a controlat cu autoritate partida încă din debut.

Golul a venit însă târziu, în minutul 85, din piciorul internaționalului algerian Djamel Benlamri. Fundașul central a șutat puternic, la firul ierbii, de la marginea careului de 16 metri. Marius Șumudică a reacționat frenetic la reușita elevului său.

La gazde a evoluat 73 de minute și brazilianul Elton, fostul mijlocaș al celor de la FCSB, fotbalistul lăudat chiar astăzi de Mihai Stoica.

Al Shabab ocupă loc 3 în Arabia Saudită, cu 40 de puncte acumulate în 21 de etape.