INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  UCRAINA

VIDEO Mircea Lucescu îşi critică jucătorii după ultimul meci: "O echipă de nivelul acesta nu poate lua goluri aşa"

Articol de GSP - Publicat luni, 10 august 2015 14:30

Şahtior Doneţk a remizat pe teren propriu, 2-2 cu Vorskla, după ce a condus de două ori.

Vezi aici video

Mircea Lucescu, antrenorul celor de la Şahtior, a comentat partida şi critică jucătorii din defensivă.

"Am pierdut două puncte în mod prostesc. A fost greşeala noastră. Nu am avut o atitudine potrivită.

O echipă de nivelul lui Şahtior nu poate primi gol aşa, în minutele 45 şi 92. Ambele goluri ale lor au venit după greşeli foarte mari în apărare", a spus Lucescu pe site-ul clubului.

„Fotbalul se «deteritorializează»! Nu mai există ceva esențial” » Un profesor de antropologie, Christian Bromberger, conferință de excepție despre o „mutație” în fotbalul de azi: „Am plecat de la tifoso, adică boală contagioasă, și am ajuns aici”