INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  CUPA ITALIEI

VIDEO Napoli - Inter 1-0 » George Puşcaş a fost titular în premieră, dar nerazzurrii au ieşit din Cupă

Articol de GSP - Publicat miercuri, 04 februarie 2015 00:00 / Actualizat miercuri, 04 februarie 2015 23:53

După ce în weekend a debutat pentru prima echipă a celor de la Inter, George Puşcaş a fost în această seară titular în faţa lui Napoli. Inter a fost însă eliminată din Cupa Italiei!Unicul gol al meciului a fost înscris de Higuain în minutul 90. Puşcaş a fost integralist şi a luat un galben în minutul 64. VIDEO DE LA MECI

Napoli: Andujar - Koulibaly, Albiol, Britos, Strinici - Gargano, David Lopez - Callejon (Mertens 73), Hamsik (Gabbiadini 76), De Guzman (Ghoulam 84) - Higuain
Inter:
Carrizo - Nagatomo, Ranocchia, Juan Jesus, Santon (Dodo 86) - Medel, Brozovici, Puşcaş, Hernanes (Guarin 74), Shaqiri- Icardi

George Puşcaş a debutat în Serie A în meciul din deplasare al lui Inter cu Sassuolo. Atacantul de 18 ani a intrat în minutul 78 în locul lui Rodrigo Palacio. Atacantul român a fost inclus pe lista UEFA de cătreInter alături de alţi 24 de fotbalişti. Puşcaş a debutat la prima echipă a lui Inter în meciul din Cupa Italiei cîştigat cu Sampdoria, scor 2-0. Atunci i-a luat locul lui Icardi în minutul 89.

La EURO GSP, Pițurcă a prevăzut finala Champions League și dă de pământ cu 3 „grei” ai vremurilor noastre: „Au fost PANARAME!”

„E foarte grav ce a spus Șucu!” » A „citit” ce se întâmplă la Rapid: „Vine președinte cu Șumudică antrenor!”