INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  SEVILLA - ESPANYOL 2-0

VIDEO Primul pas greșit făcut de Gâlcă » Sevilla a învins-o pe Espanyol, scor 2-0

Articol de GSP - Publicat miercuri, 30 decembrie 2015 21:05

Espanyol a pierdut meciul de pe terenul celor din Sevilla, scor 0-2, după golurile lui Immobile și Banega.

Vezi AICI meciul liveTEXT

SEVILLA - ESPANYOL 2-0
A marcat:
Immobile '16, Banega '41

Vezi VIDEO cu golurile partidei

Immobile a deschis scorul în minutul 16, după o gafă în apărarea catalanilor. Italianul a scăpat singur cu portarul și l-a executat fără nici o problemă.

Cu patru minute înainte de finalul primei reprize, Banega a stabilit scorul final cu un șut plasat din interiorul careului.

Sevilla a urcat pe locul 7, cu 26 de puncte, în timp ce Espanyol a rămas pe locul 13, cu 20 de puncte.

După acest joc, pentru Espanyol urmează o perioadă de foc. Trupa lui Gâlcă va juca în dublă manșă cu Barcelona în "optimile" Cupei Regelui, dar și o altă partidă cu formația lui Messi în campionat.

Costel Gâlcă a avut un debut cum nu se putea mai bun pe banca lui Espanyol și după două partide are tot atîtea succese (2-1 cu Levante în "șaisprezecimile" Cupei Regelui și 1-0 cu Las Palmas în La Liga).

Echipele de start:

Sevilla: Rico - Mariano, Rami, Kolodziejczak, Tremoulinas - Cristoforo, Iborra - Vitolo, Banega, Konoplyanka - Immobile
Rezerve: Soria, Carrico, Krohn-Dehli, Gameiro, Reyes, N'Zonzi, Llorente

Espanyol: Pau Lopez - Javi Lopez, Alvaro Gonzalez, Roco, Duarte - Canas, Victor Sanchez - Perez, Asensio, Salva Sevilla - Caicedo
Rezerve: Bardi, Victor Alvarez, Gerard Moreno, Burgui, Abraham, Jordan, Raillo