INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  FIORENTINA - LAZIO 1-3

VIDEO Radu Ștefan a cîștigat duelul cu Tătărușanu în Fiorentina - Lazio 1-3

Articol de GSP - Publicat sambata, 09 ianuarie 2016 20:52

Fiorentina a pierdut pe teren propriu în fața lui Lazio, scor 1-3, într-un meci ce a contat pentru etapa a 19-a din Serie A.

Atît Ciprian Tătărușanu, cît și Radu Ștefan au fost titulari pentru echipele lor. Fundașul lui Lazio a fost schimbat în minutul 76 de Braafheid.

Primul gol al partidei a venit din gheata lui Keita în minutele de prelungire ale primei reprize. Fotbalistul oaspeților a scăpat singur cu Tătărușanu și l-a învins pe goalkeeper-ul român cu un șut la colțul lung.

Vezi VIDEO cu golurile partidei

În prelungirile reprizei secunde, Milinkovici-Savici a dat golul doi pentru Lazio, iar un minut mai tîrziu Rocaglia dat golul de onoare pentru violeți. În ultima fază a meciului, Anderson a stabilit scorul final.

Fiorentina a coborît pe locul 3 în Serie A, cu 38 de puncte, în timp ce Lazio a urcat pînă pe poziția a 9-a, cu 27 de puncte.

De pe patul de spital, Cornel Dinu a vorbit cu GSP despre situația critică a lui Dinamo: „Doar asta mai pot să fac”