INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  MLS

VIDEO Răzvan Cociș a înscris pentru Chicago Fire

Articol de GSP - Publicat sambata, 16 mai 2015 12:56

Răzvan Cociș a marcat un gol în meciul pe care formația sa, Chicago Fire, l-a încheiat la egalitate, în deplasare, cu New York City, 2-2.

Mijlocașul român a deschis scorul după 14 minute de joc, cu o lovitură de cap din interiorul careului, iar Larentowicz a majorat diferența în minutul 27.

Cînd meciul părea rezolvat a venit golul lui Ballochy din prelungirile primei reprize. Reușita egalizatoare a gazdelor a căzut în prelungirile meciului.

Chicago Fire ocupă locul 5, după 9 etape disputate, cu 10 puncte. Cociș are un gol în acest sezon pentru echipa sa.