Redacția GSP și echipa de investigații te invită să sprijini jurnalismul apăsând butonul DA!

Publicitatea pe net este vitală ca să putem produce în continuare investigațiile, știrile despre sport și faptele pe care le regăsești zilnic aici. Așa că avem nevoie de acceptul tău ca să-ți oferim, în continuare, jurnalism independent, în timp real și verificat.

DA, AM ÎNȚELES

STRANIERI    •   AMICAL

VIDEO Rezultat rușinos pentru naționala lui Lucescu, pe teren propriu, în fața coșmarului României

Luni, 13 Noiembrie 2017

După ce a fost învinsă de România săptămâna trecută, 0-2, Turcia, selecționata antrenată de Mircea Lucescu, a pierdut încă un amical, fiind învinsă pe teren propriu de Albania, fosta adversară a României de la EURO 2016, scor 2-3.

Armando Sadiku, cel care marca și în poarta României la EURO, în meciul câștigat de albanezi cu 1-0, a stabilit scorul pauzei, reușind o "dublă" în minutele 24 și 39.

Turcia a început furtunos repriza secundă și a reușit să reducă din diferență în minutul 47, prin Cengiz Under, dar Albania a mărit din nou diferența, în minutul 55, grației reușitei lui Grezda.

Emre Akbaba a marcat golul doi pentru echipa lui Lucescu în minutul 60, stabilind astfel scorul final al partidei, 2-3.