STRANIERI    •   ARABIA SAUDITĂ

VIDEO Șumudică, Budescu și Găman, victorie imensă la debutul în Arabia Saudită! Ce a făcut formația lui Mircea Rednic

Vineri, 31 August 2018

Al Shabab, formația pregătită de Marius Șumudică, s-a impus în derby-ul primei etape din Arabia Saudită, scor 1-0, în fața lui Al Ittihad.

Marius Șumudică i-a trimis în teren din primul minut pe Valerică Găman și Constantin Budescu. Cei 2 au fost integraliști, putând serios osul la victoria contra marii favorite la câștigarea titlului. Unicul gol al partidei a venit în minutul 78, din partea veteranului Nasser Al Shamrani.

rednic, pas greșit

Al-Faysaly, formație pregătită din această vară de Mircea Rednic, a pierdut dramatic două puncte, terminând la egalitate, scor 2-2, cu Al Batin.

Brazilianul Rogerinho și Majrashi au marcat în prima repriză pentru Al-Faysaly. Cu Antun Puljic, fostul fundaș central al lui Dinamo, integralist, gazdele au primit golul de 2-1 la 11 minute de la reluarea jocului. Finalul a fost unul încins. Centralul a prelungit partida 5 minute, iar golul a venit la ultima acțiune, marcator fiind columbianul Johan Arango.