INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  FIORENTINA - NAPOLI 1-1

VIDEO Tătărușanu a ieșit aiurea la golul lui Napoli din prima repriză, dar apoi a reușit parada etapei în Serie A

Articol de GSP - Publicat luni, 29 februarie 2016 23:25

Fiorentina a remizat pe teren propriu cu Napoli, scor 1-1, iar Ciprian Tătărușanu a avut un joc cu rele și bune.

"Violeții" au deschis scorul prin Alonso, în minutul 6, dar imediat cum s-a reluat jocul, portarul român a fost învins de reușita lui Higuain, unde și goalkeeper-ul a avut partea lui de vină.
Vezi VIDEO cu golurile partidei

În minutul 58, Napoli a avut o dublă ocazie de gol, dar Tătărușanu s-a revanșat și s-a opus imperial de fiecare dată și a păstrat scorul egal. VEZI VIDEO

Juventus rămâne lider în Serie A, cu 61 de puncte, în timp ce Napoli ocupă locul secund la trei lungimi în spate. Fiorentina e a patra în Italia, cu 53 de puncte.