INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  KAYSERISPOR - FENERBAHCE 0-5

VIDEO » Umilit! Înfrângere-șoc pentru Șumudică pe teren propriu: la pauză era deja 0-3! Prima reacție a românului: "Nu vreau să-mi amintesc"

Articol de GSP - Publicat luni, 02 aprilie 2018 22:14

Kayserispor a fost demolată pe teren propriu de Fenerbahce, scor 0-5, aceasta fiind a 3 înfrângere în ultimele 4 meciuri pentru echipa lui Marius Șumudică.

La pauză Fenerbahce avea deja un avantaj de 3 goluri, după reușitele lui Soldado (8, 44) și Chahechouhe (12). Ozbayrakli (58) și Giuliano (86) au mai punctat de două ori pentru oaspeți în a doua parte a jocului și au stabilit scorul final.

Fenerbahce a adunat 51 de puncte, în 27 de etape. Are 6 puncte sub Galatasaray, care e lider. Basaksehir are 56, iar Besiktas 53.

Kayserispor a căzut pe locul 7, cu 41 de puncte. Este la egalitate cu Sivasspor și mai are doar un punct peste Goztepe.

Silviu Lung și Cristi Săpunaru au fost suspendați pentru acest meci, în timp ce Fernando Boldrin și William De Amorim au intrat în repriza a doua, primul în minutul 46, în timp ce al doilea în minutul 64.

"Am jucat un meci despre care nu vreau să-mi mai amintesc vreodată în viaţa mea. Nu m-am simţit deloc bine în timpul meciului. Mai avem 7 meciuri, unul mai important decât celălalt. Meciul cu Trabzonspor este ca o finală pentru noi şi suntem gata pentru el. Sper să ne atingem obiectivul şi să câştigăm"