INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  PREMIER LEAGUE

VIDEO Victorie fantastică a lui Southampton! Cu Florin Gardoş pe teren, "sfinţii" au învins Manchester United chiar pe Old Trafford

Articol de GSP - Publicat duminica, 11 ianuarie 2015 00:00 / Actualizat duminica, 11 ianuarie 2015 20:06

Florin Gardoş a început meciul ca rezervă, dar a intrat în minutul 21, în locul accidentatului Toby Alderweireld.

Fundaşul a avut o evoluţie sigură şi a avut intervenţii bune în faţa atacanţilor adverşi. În prima repriză a fost decisiv, cînd a respins şutul puternic al lui Wayne Rooney.

Singurul gol al partidei a fost marcat de Dusan Tadici, în minutul 69, cu un şut din mijlocul careului. VIDEO

După acestă victorie, Southampton depăşeşte Manchester United în clasamentul din Premier League şi urcă pe locul 3, cu 39 de puncte.

Elevii lui Louis van Gaal sînt la prima înfrîngere după 11 meciuri şi au căzut pe locul patru, cu 37 de puncte.

Interviu-eveniment cu Stanislas Wawrinka, omul care „a spart” BIG 4: „Am ZERO regrete pentru Wimbledon și am trăit cel mai frumos sentiment din tenis ”. Ce spune despre dispariția reverului cu o mână

Presimte o alegere-șoc la Rapid: „Sunt aproape sigur că el vine! Este înaintea lui Șumi ca variantă”