INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  ITALIA

Coșmar cu Zapata » Depășit și înlocuit la pauză, Chiricheș n-a impresionat în meciul cu Atalanta

Articol de - Publicat luni, 03 mai 2021 11:59 / Actualizat luni, 03 mai 2021 12:38

Vlad Chiricheș, căpitanul „naționalei”, a suferit contra columbianului Duvan Zapata în meciul cu Atalanta, scor 1-1. „A obosit încercând să-l marcheze și a luat un cartonaș galben după o jumătate de oră. Nota 5”, îl critică Sportmediaset.

A doua confruntare din acest sezon cu Duvan Zapata s-a terminat din nou rău pentru Vlad Chiricheș. Duminică, mai repede decât în tur, când, după ce a fost ridiculizat de atacantul Atalantei, măcar s-a mai scos cu un gol înscris la 1-4. Antrenorul Roberto De Zerbi l-a protejat de eliminare, schimbându-l la pauză, iar „roșu" a văzut celălalt stoper titular, Marlon!

L-a blocat pe Gosens

Apărătorul lui Sassuolo a primit note mici pentru cele 45 de minute. „Pe partea lui a fost Zapata, greu de marcat. A obosit și a încasat un cartonaș după jumătate de oră", l-a criticat agenția Sportmediaset, care i-a dat 5.

Nici Gazzetta dello Sport nu l-a menajat: „A intrat dur la Zapata, chiar prea dur, și De Zerbi nu l-a riscat. A apărut bine la șutul lui Gosens care căutat golul de 0-2. Nota 5,5". L-a scăpat pe columbian în careul mic și acesta a marcat cu capul, numai că golul bergamascilor a fost anulat pentru un ofsaid, la limită, la Djimsiti.

Antonio Conte, după succesul lui Inter în Serie A: „Operă de artă. Am făcut din jucători neobișnuiți să câștige luptători fără egal”

VIDEO „Dubla” lui Cristiano Ronaldo o menține pe Juventus în cursa pentru locurile de Champions League! Cum arată lupta din Serie A