Alte știri din fotbal

Mașinile promise suporterilor din Programul DDB au ajuns la aceștia cu o întârziere de 4 ani » Cum arată modelele
0

Mititelu insistă că nu „pune lacătul” pe FCU Craiova, însă tocmai și-a pierdut gratis și căpitanul: „Au fost doi ani nebuni” + Mutarea de care depinde supraviețuirea clubului
1

Din Piața Constituței, până târziu în noapte » „Cadoul” lui Nicușor Dan pentru fanii campioanei FCSB, la petrecerea de titlu
3

„Antrenament” pentru finala Ligii Campionilor. La ce meci l-a delegat Vassaras pe Istvan Kovacs
0
Știri din fotbal internațional

Barcelona este noua campioană a Spaniei! Sclipirile lui Yamal aduc titlul #28 chiar pe terenul rivalei Espanyol
0

Nu Ronaldo, nu Al Hilal! Al Ittihad, Benzema și Laurent Blanc sunt noii campioni din Arabia Saudită
0

Scene șocante, înainte de Espanyol - Barcelona: a intrat cu mașina în mulțimea de suporteri, lângă stadion! Atenție, imagini cu puternic impact emoțional!
1

Încercat în atac, Andrei Rațiu a încurcat echipa care-l vrea pentru Liga Campionilor! Cum s-a descurcat românul: „Puțin amețiți”
0
Lifestyle

Ronna Riva, apariție incendiară la finala Cupei! Cum s-a îmbrăcat artista îndrăgostită de Rapid: „Fotbal și toate bunătățile”
1

Soția fotbalistului din Superligă, dezvăluiri spectaculoase: „Mai rămâi o seară la mine, la Mureș, dacă dau 3 goluri?”
27

Michael Jordan are o colecție impresionantă de ceasuri! Cât costă accesoriile rare ale legendarului baschetbalist
0

Dacia a fost detronată pe piața auto din România! Cele două mașini care sunt mai ieftine decât Duster în 2025
2
va convine sau nu, valentin nu poate lipsi de la nicio evocare sau aniversare, rolul lui a fost substantial in dobindirea acelei performante! cind ignoranta e regina observam cu ''rafinament'' exersat ca ''se tireste''(super-badaranie sa spui asta despre un om de 77 de ani, dar la ''gazetari'' merge, ca e pe bani, nu merge insa la comentaci!) sau ca ba e din stirpea lui heindrch ori mussolini sau ca lupescu se insala, stai sa-ti spuna mitica de la gsp de ce...mult dispret din partea mea nu doar fata de articol...
Pai daca n-ar fi fost baiatul dictatorilor n-ar mai fi fost trepadusul sef din Ghencea , pai nu ?
Pai daca n-ar fi fost baiatul dictatorilor n-ar mai fi fost trepadusul sef din Ghencea , pai nu ?
Bravo, punctul pe i!
***
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
Știi ceva? Nici nu vreau să las vreo urmă. Te contrazic. steaua nu va rămâne în nicio istorie. Va dispărea. La fel ca tot ce se află pe această planetă. Te mândrești cu acea abominație de echipă făcând referire la Imperiul Roman? Vai de capul tău. Deci, în mintea voastră, a fcfcsbiștilor/steliștilor, e bine că Valentin Ceaușescu a făcut acele abuzuri, fiindcă ați câștigat voi CCE. De-aia nu progresăm. Sunt oameni ca voi în țară. Jigniți clubul armatei, dar vă mândriți cu trofeele câștigate de comuniști. Nu există nimic mai penibil pe lumea asta. Dar, într-o țară în care 40% dintre cetățeni sunt analfabeți funcționali, nu te mai miră nimic. A fost bine că ăla a făcut abuzuri, fiindcă a luat steaua CCE. Ar fi de râs dacă n-ar fi fost de plâns. Sunteți de noaptea minții.
Sunt de părere ca aici greșim noi ca popor, în primul rand trebuie sa ne alegem conducători care au copii, copii și nepotii lor trebuie sa ducă povara dispretuirii toată viața,dacă părinții lor au fost niște tirani la conducere. Cred ca doar asa mai poți tempera conducătorii sa se gândească în deciziile pe care le iau.
Normal ca limba de lemn asta, mare iubitor de Mao Zedong si alti criminali comunisti, il idolatrizeaza pe tovarasul Valentin Ceausescu, in "dulcele" lui stil, inconfundabil. Vorbim despre un fiu de dictator ultra-perfid, exact individul care prin influenta sa dusa la extrem a schimbat cursul normal al lucrurilor in fotbalul romanesc, creand o echipa artificiala care nu mai avea voie sa fie invinsa de nimeni in a doua jumatate a anilor '80 (vezi meciul de la Bihor, prelungit cu vreo jumatate de ora pana cand ai sai au intors scorul de la 2-1 la 3-2, sau celebra finala de cupa cu Dinamo). Sigur, castigarea Cupei Campionilor in '86 este vazuta ca fiind scuza perfecta pentru toate aceste atrocitati, desi traseul oamenilor sai pana in finala a fost unul de Conference League (echipele englezesti fiind interzise din competitie la acel moment). Astia sunt indivizii care fac pe eruditii in Romania anului 2025... acesti nostalgici dupa comunism, acesti indivizi care inca au impresia ca pot sa acopere, printr-un limbaj de lemn, ideile mizere pe care le au intiparite in mintile care nu pot pricepe ce inseamna normalitatea.
Văd că mulți jurnaliști (mai ales de sport) sunt oripilați de participarea lui Valentin la acea gală organizată ! Dar de așa-zisa echipă de fotbal a Armatei , acea monstruozitate stalinistă , nu sunt ! Ba chiar , în diferite emisiuni , îți atrag atenția să nu cumva să spui Steaua FCSB_ului ! Suntem singura țară din lumea civilizată (zicem noi) în care Armata se ocupă de fotbal ! Hotărâți-vă odată , jurnaliștilor , sunteți anticomuniști sau nu ? Aveți dreptul să fiți oricum , dar măcar să știm !
Inca un hater care aruncă cuvinte !!! Era mai bine sa nu câștige Steaua CCE că sa fii tu fericit ! Demagogie de doi bani .Așa se scrie istoria , gânditorule, Imperiul Roman a fost clădit pe suferinta multor popoare, pe abuz,pe forța ,teroare chiar și astăzi despre el învățăm.la.istorie și o facem admirativ pt ce au adus civilizatiei și evoluției umane.Steaua '86 o să rămână în istorie,oricum ar fi aceasta istorie scrisă.Tu vei dispărea ca un fir de praf ,nelăsând nici o urmă.
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.