Alte știri din fotbal
CFR Cluj și-a prezentat oficial noile tricouri pentru sezonul 2026-2027. Schimbări majore de design
4
Oltenii le-au răspuns rivalilor: „Asta a spus Gigi Becali despre noi? Ha ha ha!”
2
Cine este gurmandul de la Dinamo? Raul Opruț l-a indicat, la acțiunea de azi
0
3 transferuri pentru care negociază în aceste ore Rapid + Victor Angelescu a spus și ce se întâmplă cu fiul lui Șucu
2
Știri din fotbal internațional
Zlatan Ibrahimovic, la superlativ despre Messi: „Am văzut «dreptul lui Dumnezeu»
0
Lionel Scaloni, „la cald”, după remontada fantastică în fața Angliei: „Tocmai ei ne-au adus victoria astăzi”
0
Pălmuit de Bellingham după fluierul final! A urmat o încăierare generală la Anglia - Argentina
0
Thomas Tuchel surprinde, după eliminarea dramatică: „Nu am niciun regret. Cel mai bun meci al nostru!”
0
Lifestyle
„Ati văzut meciul de aseară?!” » Nadia Comăneci, discurs-manifest la evenimentul de azi! Le propune românilor un parteneriat: „Să-i împingem, să-i scoatem din cutie!”
0
După boicotul din tur, Craiova și Vitebsk au surprins din nou » Regulamentul UEFA prevede amenzi și suspendări
0
CFR Cluj și-a prezentat oficial noile tricouri pentru sezonul 2026-2027. Schimbări majore de design
4
La 13 ani de la „scandalul Termopanul”, Gabi Tamaș, ajutat de Diana Munteanu, a reconstituit vandalismul soldat cu excluderea din națională
0
Ce ar pierde Marea Britanie dacă 100.000 de români ar pleca mâine. Studiul ...
Libertatea
Nuntă în familia a doi dintre cei mai bogați români. Cine sunt mirii care ...
Adevărul
Românca angajată ca specialist la PSG, dezvăluiri de impact din ...
GSP SPECIAL
Ce sunt marcajele „dinți de dragon” apărute pe drumurile naționale: Te fac ...
Libertatea
as putea sa-ti scriu un MAMMA MIA pe masura si sa te las in plata altor domni dar n-ai intelege nimic din comentariu meu simplificat pina-n coaja lipsei de verbe prin urmare iti fac un bine sfatuidu-te sa citesti articolul despre fostul Mare Papa scris de Lelia Munteanu in (aproape) sora (voastra) Libertatea! un simplu exercitiu de decenta care iti poate exemplifica si care-i diferenta dintre un roman (cizelat prin adoptie lingvistica) si-un napolitan plecat- fireste- de-acasa! ciao, scorpie!
Dincolo de fandoselile de moralist, dl Scorpie mai si scrie ca un scolar de clasa a IV-a. Exemplu: "de abia din 1979 s-a luat decizia de a tine post de Pasti". Este o enormitate care te uluieste: evident ca se posteste de mai mult de 46 de ani. In plus, cine sa fi "luat decizia"? Pentru ca sintagma este stupida daca se refera la randuielile Bisericii si este evident ca autoritatile nu se ocupa de asa ceva.
"Pentru italieni, această sărbătoare chiar e una sfântă și se respectă. Credincioșii nu muncesc, nu apar ziare în lunea după Paști, nu au loc evenimente sportive și cele lumești trec în planul secund." Anul trecut, in dumicica Pastelui catolic, eram in Sicilia, in Cagliari. Spre surprinderea mea, foarte multe magazine erau deschise, cu program normal. Si nu magazine de alimente ci magazine de haine, de jucarii. A fost prima oara cand am ajuns in zi de sarbatoare in Italia si, cunoscand strictetea cu care nemtii, elvetienii sau austriecii interzic activitatile economice in astfel de zile, a fost o mare surpriza.
Asa si? Nu am fost si noi pedepsiti de divinitate? Ciolacu e in viata, bine-mersi, Ponta, Simion... la fel. N-a murit nici un manelist mai cunoscut, nici un interlop, (s)parlamentarii nostri sunt toti bine sanatosi... Energia electrica da peste margini dar este tot mai scumpa. Acum ti se mai pare ca ai scapat de pedeapsa?
DOOM 3 a schimbat scrierea din Iisus în Isus, aşa că e corect.
like nucca in perette
Ca era normala pauza din ziua sarbatorii (a oricarei sarbatori, nationale, de 1 mai sau din orice religie mare) mi se pare firesc. insa tonul agresiv-bigot al autorului e destul de suparator. Mai ales pt cei care au alte confesiuni sau sunt pur si simplu atei.
Baliverne . Terminati cu misticismele astea de ev mediu .
In caz ca nu v-ati dat seama, Scorpion cunoaste limba lui Dante si din acest motiv o foloseste fara noima in editorialele sale.
acest articol este de fapt blasfemia ....
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.