Alte știri din fotbal
Cătălin Cîrjan numește ce are Dinamo de îmbunătățit „dacă vrem să ne batem la titlu”
0
Ștefan Târnovanu, după remiza din derby: „Trec etapele și nu adunăm puncte” + Momentul cel mai dificil: „Am fost puțin inconștient”
0
Încă o pierdere pentru FCSB » Elias Charalambous a confirmat accidentarea titularului
0
„Cel mai bun din campionatul nostru” » Ilie Dumitrescu a dat verdictul după derby-ul FCSB - Dinamo
0
Știri din fotbal internațional
Salah tună și fulgeră după meciul cu Leeds: „Vor să mă arunce sub autobuz”
0
Dezastru pentru Feyenoord, în ciuda victoriei zdrobitoare 6-1 » Emoții teribile înainte de meciul cu FCSB
0
RB Leipzig a făcut „set alb” în Bundesliga cu o echipă de Liga Campionilor!
0
Sparta Praga, victorie DRAMATICĂ înaintea deplasării la Craiova » Fostul jucător din Superliga a dat lovitura
0
S-au stabilit grupele de la Mondial
Titularul din Dinamo - Foresta e instalator de gaze!
„Mă doare sufletul”
Investitoarea suedeză s-a retras
Am întrebat 100 de olandezi
Duarte a semnat
Acuzații GRAVE la adresa lui Tadici
Dat afară după doar 14 minute!
Zouma, „accidentat” definitiv
S-au DESFIINȚAT loturile naționale!
Lifestyle
Are 47 de ani, iar ținuta ei transparentă a provocat controverse la tragerea la sorți: „Prea îndrăzneaţă pentru un eveniment fotbalistic”
7
Incident neașteptat la cântar » O boxeriță a arătat accidental mai mult decât și-ar fi dorit: „Cu plăcere, lume!”
11
A lucrat pentru serviciile secrete și a pozat într-o revistă pentru bărbați » Cum arată acum legenda supranumită „cea mai frumoasă față a socialismului”
8
Fostul star al lui Arsenal se căsătorește cu o cunoscută actriță de filme pentru adulți
11
Șeful Poliției Locale Oradea vinde AdBlue primăriei care îi plătește ...
Libertatea
Scenă crâncenă pe o stradă din Ucraina: polițiști atacați de un pitbull al ...
Adevărul
„Te mai recunoaște lumea?” » Fostul campion al Diviziei A s-a făcut ...
GSP SPECIAL
Brazii de Crăciun din Danemarca au invadat piețele din București. Cât costă ...
Libertatea
Cu alte cuvinte, tot ceea ce ti-a explicat romanul ala in acest material este egal cu "pauza" la tine. Am inteles...
Multi romani nu cunosc lucruri elementare despre cum functioneaza un parlament sau un guvern (de Parlamentul European sau de Comisia Europeana nici nu mai amintesc). Multi habar nu au ce inseamna doctrinele politice sau ce voteaza la alegeri. De la ei avem asteptari sa inteleaga beneficiile apartenentei la UE?! Suntem un popor plin de *** functionali, inclusiv la conducere si ne miram ca unii ca AUR ajung in Parlament.
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
Si inca un aspect deloc de neglijat: faptul ca statul roman este impiedicat sa fiscalizeze corect profiturile realizate de marile companii care vin sa beneficieze de forta de munca ieftina din Romania. Daca nu ar exista aceasta problema lucrurile ar sta cu totul altfel, ar fi bani si pentru Invatamant si pentru Aparare si pentru drumuri/scoli/spitale chiar si la actualul nivel de coruptie/incompetenta.
Amice, asta e cusurul tău...nu trăiești în timpurile în care ai fi meritat. Cu asemenea argumente și evident gândire, ai fi făcut cariera în politica stalinista a anilor 50. Combați bine. Da-i înainte tovarășe!
Da inteligenti sunt in afara in vest... Nu stiu sa isi schimbe un bec cand se arde. Ca sa nu spun ca daca le iei curentul se sinucid jumatate din ei. Scuza intrebarea. Au " coborat " cei de la Ue din birourile lor sa vada cum arata Uniunea Europeana in orase normale din Ungaria, Bulgaria, Croatia, Grecia, Portugalia, Italia? Stiu cei de la Ue cat este litru de motorina? Cat costa o paine?
Decat sa pot spune ce gandesc as prefera sa gandesc ce spun. Suntem oile negre ale UE, piata de desfacere pentru rebuturile si subprodusele occidentului, asta am ajuns.
Iți dau eu exemple!1.-Bani„daruiți”de UE ajung in proporție de 94%(proporția capitalului deținit)tot la firmele granzilor UE sub forma de„ajutor de stat”și subvenții,sau ca plați pentru lucrarile de construcții și „reabilitare”(la prețuri...triple fața de țarile de origine-vezi prețurile stadioanelor)!2.-Bancile straine(care dețin piața bancara in aceiași proporție)ne imprumuta cu...banii noștri!Am ramas perplex, când-in 2010-Basescu,președintele țarii,zicea la tv.ca statul român s-a imprumutat...20 de mld.de euro,ca sa -i puna la dispoziția...bancilor straine(prin Banca Naționala- contra unei dobânzi „de refinanțare-simbolica-de 1,5%),pentru ca bancile straine sa poata...„finanța economia”!Ințelegi?!Statul român se imprumuta afara- cu dobânzi de 8-9%- ca sa-i puna la dispoziția bancilor straine care opereaza in țara,ca sa...ne imprumute pe noi!Cu 14-15%-dobânzi și „comisioane(alta anomalie-comisionul nefiind decât o alta dobânda)!Pai ce nevoie mai avem de acele banci?!„Chestia” asta a fost amintita și acum- când cu„scandalul Schengen”- când un fost ministru de finanțe reamintea ca bancile straine au șantajat statul român ca...se retrag din România,daca...nu le da bani!TU pricepi ceva din „binefacerile„atea”?!Eu unul...NU!
Poti spune pe naiba. E drept ca nu zbori pe geam ca in Rusia, dar daca nu esti "pe linie" vei fi asasinat economic, ceea ce pana la urma e tot aia pentru 90% din populatie. Nu au multi vocatia sa traiasca liber facand foamea.
Salariile acelea de care amintesti nu sunt neaparat decente.
"...sa le ștergem batânii la fund..." asta poate faci tu, pe masura pregatirii pe care o ai. Doctori, ingineri, ITsti, etc se duc pe alte pozitii. Dar chiar si a avea grija de batrani, catei sau la cules de diferite fructe si legume e infinit mai bine decat statul in birt pe ajutor social si vandutul votului.
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.