OPINII » EDITORIAL
Alte știri din fotbal
Replica lui Flavius Stoican când a fost întrebat despre viitorul lui la Farul
0
Denis Alibec a rămas liber de contract și și-a anunțat decizia, imediat după Farul - Chindia
0
Ilie Dumitrescu a tras semnalul de alarmă la Farul
1
Ionuț Larie, căpitanul Farului: „Era foarte urât, numai noi și Hermannstadt, săracii...”
0
Știri din fotbal internațional
Oleksandr Romanchuk a debutat la naționala Ucrainei » Cum s-a descurcat în fața lui Lewandowski
0
Ce a putut spune Sir Alex Ferguson despre Arsenal, în mesajul de felicitare pentru patronul lui PSG
0
Cu Joao Paulo pe teren, Capul Verde a reușit șocul serii în amicalele internaționale
0
Nebunie și la Paris! Jucătorii lui PSG au sărbătorit în stradă triumful din Liga Campionilor
0
Lifestyle
Momente fabuloase pe scenă: Loredana a căzut în genunchi în fața Nadiei, după un duet antologic la Onești
2
Atunci și acum » Incredibila transformare a Soranei Cîrstea! Cum arăta în 2009, când uimea prima dată Parisul la doar 19 ani
2
Strănepoata lui Ferenc Puskas, apariție electrizantă la finala Champions League: „Eu sunt Ane”
4
Apariție incendiară a prezentatoarei de la Insula Iubirii, la scurt timp după despărțirea de căpitanul din Premier League
6
Stațiunea balneară unde cazarea costă doar 10 euro pe noapte și o vilă ...
Libertatea
Loredana Groza a îngenuncheat în fața Nadiei Comăneci. Moment inedit la ...
Adevărul
Românul cu două recorduri mondiale spulberă mitul proteinelor: „Produsele ...
GSP SPECIAL
Marius Daniel Popescu: „Cunosc foarte bine toate fațetele lumii literare ...
Libertatea
***
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
Minti cu nerusinare. Emisiunea romanilor din Ungaria se numeste Ecranul nostru si se poate viziona toate in arhiva televiziunilor maghiare. La fel si ziarele romanesti.
sa le dea Titlul la masa verde ***! Parca nu stim ce fel de oameni merg si stau in galerie? Au echipa de hochei, ne sfideaza cum vor...mai HO! O natiune care doarme se va trezi in sclavie! Romania a adormit si in sclavie! ***? Ati uitat cum a fost scuipat Janos Szekely in meciul Ferencvaros -Steaua? ***! ***!
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
Geambasule , schimba poza ... in poza esti mai tanar , si pari si mai inteligent ! Insa cu totii stim ca nu mai e cazul !
nu stiu cum sa zic, dar e ca si cum la un meci dintre echipa ungurilor din Szeged si o echipa a emigrantilor romani din Szeged, tu, nene Geambasule, mi-ai cere parerea. la ce te-ai astepta, sa fiu obiectiv ? sa tin cu ursu'? eu, care-s roman pana-n maduva oaselor chiar daca de 20 de ani traiesc departe de lumea mioritica? naaah.
Ca de obicei samsarul de cai confunda marfa cu ambalajul si regulamentele ( bune sau proaste sunt totusi regulamente) cu grobianismul personal.
Geambașule, ești din ce în ce mai jenant. ***
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
Sunt sigur ca la majoritatea v-a scapat detaliul asta, dar unii suporteri ai lui U Craiova purtau semne (tatuaje) specifice (neo) nazistilor. Asta spune cam tot despre cauza conflictului etnic, ca probabil neo astia sunt impotriva a tot. Da, este oricum amuzant pana la cer. Niste *** (slavi si est-europeni) sa fie nazisti :))
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
Boloni are dreptate. Dreptatea pe care i-o da istoria. De ce investește guvernul Orban în fotbalul din Romania? Pentru ca poate. Pentru ca Guvernul României a "uitat" de românii din Ungaria. Înainte de 1990, televiziunea de stat maghiara difuza săptămânal emisiuni în limba română pentru românii din Ungaria. După 1990 au dispărut. Cum a " disparut" mostenirea lui Gojdu , peste 1 miliard de euro, în timpul guvernării de dreapta ( asa zis naționaliste) a lui Basescu. De ce? Pentru ca clasa politica romaneasca e fara putere, indiferent de ideologia abordata. Asa e si la Frf. Lipsa de potenta și competenta. Situație ce permite influenta unor stafii , glorioase cândva, dar stafii.....si din pacate trecutul a fost vândut deja.....fapt pe care Boloni il subliniază.....Biharea lui Menumorut se întindea și pe teritoriul Ungariei de azi. Cati guvernanti ai României o spun? De cate ori se abordează steagul lui Menumorut în județul Hajdu-Bihar (Bihor)? Cand gsp.ro va pune intrebari corecte, dar deranjante? Cand politicienii români vor înțelege că osul de ros e tot mai mic. Am rămas 19 milioane , cate locuri va avea Parlamentul României?
Boloni e si el ungur, eviident ca are o doza de subiectivism. Totusi, cand il vad pe Mititelu defiland triumfator cu decizia Comisiei de Recurs in ciuda porcariei pe care suporterii FCU au afisat-o, parca vad si punctul de vedere al lui Boloni. Iar morala e ca "putem face si spune orice" fara consecinte notabile. Asta-i Romania.
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.