OPINII » EDITORIAL
Alte știri din fotbal
Lotul Turciei pentru baraj: Montella a lăsat 7 jucători pe dinafară, inclusiv doi titulari!
0
„Pronostic? 3-0!” » Fosta mare speranță a fotbalului din Turcia nu ne dă nicio șansă
0
Zeljko Kopic a plecat la Istanbul: „Nu e vorba să flatez, e ceea ce simt și ceea ce știu” » Mesajul în limba română
0
FIFA a numit cei doi jucători care pot decide barajul: „România are un «factor X» în lot”
0
Știri din fotbal internațional
Xabi Alonso, tot mai aproape de Liverpool, dar cu o condiție importantă încălcată de Real Madrid
0
Semifinalele barajului de calificare la Campionatul Mondial » 16 naționale luptă pentru un loc în finală
0
„Real Madrid a concediat pe toată lumea pentru gafa cu Mbappe!” » Atacantul a reacționat după ultimele relatări din presă
0
Arsenal pregătește o lovitură de proporții! » The Independent: „Starul lui PSG și-a dat acordul”
1
Lifestyle
Rivalul chinezesc pentru Tesla, surprins pe străzile din Europa! Peste 100.000 de rezervări în doar două săptămâni de la lansare
6
La 15 ani după dezastru, face scufundări an de an ca să își găsească soția! „I-am recuperat telefonul, am văzut ultimul SMS pe care voia să-l scrie”
10
Cine a fost, cu adevărat, Chuck Norris? 5 centuri negre, 35 de Dani: „A numărat până la infinit. De două ori”
21
„Mi-am zis: «Dacă te alege un fotbalist, înseamnă că ai ceva special»” » Influencerița devoratoare de jucători: „Mi-am mărit sânii pentru el”
11
O firmă mufată politic livrează mâncarea bolnavilor din Spitalul Județean ...
Libertatea
Aurul ascuns în Carpați: peste 2.000 de tone scoase în ultimele două ...
Adevărul
„Ioanițoaia al Turciei”, despre stilul lui Mircea Lucescu: „Am scris ceea ...
GSP SPECIAL
Gesine Weber, cercetătoare la Centre for Security Studies: „Dacă Europa ar ...
Libertatea
Justițiarule, te simți satisfăcut? Dinamoviștii, și suporterii de la Tg Jiu (handbal feminin) au avut scandări rasiste, ce sa vezi, in sala de sport. Iar aseară la Pitești aplaudacii ciobanului au avut scandări rasiste (fara sa fie întrerupt meciul, pentru că doar anumite comunități contează, țiganii pot fi înjurați și batjocoriți că nu se oripilează giambașii) facadu-i dreptate "bunului national". Hai, știu că puteți mai mult, salvați "bunul national".
Hai, ba, dispari. "E greu sa lupti cu galeria Rapidului". Ba, ma lasi? Numai la lupte va e gandul tuturor astora din galerii. Lupte, batai, injuraturi. De altceva nu sunteti in stare. Ai avut nevoie de doua comentarii sa nu spui nimic si sa dovedesti ca nu stii limba romana.
***
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
Da chiar... despre copiii și părinții lor ucraineni fugiți din țara lor care merg pe la noi cu jipane de sute de mii de euro și cărora statul roman le plătește bani pe care copiii romani nici nu visează sa ii încaseze nu mai scrieți nimic
Cristina Neagu- bugetarul gras care trăiește pe cârca celui slab
Am uitat un alt episod cu bunul national. Din pacate, in opinia multora, fair-play-ul este pe cale de disparitie intr-o lume in care individul este din ce in ce mai decis sa obtina castigul cu orice pret si este ghidat de un motto precum „scopul scuza mijloacele” Din păcate Cristinel s-a făcut remarcată in 2017 printr-o reacţie neortodoxă la adresa unei unguroaice. Asa cum sustine un articolul, publicat de presa, după ce a marcat un gol, retrăgându-se spre propriul teren, la fel ca in sala Giulesti, Neagu i-a strigat maghiarei Tomori: *** Faza a fost surprinsă de camerele de luat vederi, care erau focusate pe jucătoarea din România.
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
Sper ca suntem oameni maturi și înțelegem ca valul de manie proletara care s-a ridicat asupra galeriei Rapidului și tribunalele poporului (presa) care ne-au judecat sumar in regim de urgenta au avut legătura și si-au propus sa repereze onoarea lu' ,,bunu național”. Cu presa e greu sa te lupți, dar e greu și cu galeria Rapidului. Pe termen mediul, ghici cine va iesi sifonat din clinciul asta? Exact: ,, bunu' național.” Care va iesi din sport cu niște tinichele, materiale video care fac trimitere la sexul sau barbatesc, in fata copiilor din sala Giulesti, trimitere la mamele mortilor adversarilor (presa scrisa), degetul mijlociu in sus adresat galeriei rapidiste, acuzatiile de blat pentru colegele sale de la nationala, la meciul de la Zalau etc. Am constat cu surprindere ca persoanele care au auzit *** Cristinel, nu au auzit *** pentru asa-zisi ,, romi” din galeria visinie. Brusc le-a disparut auzul . S-a observat deasemenea cu cata afectiune a fost primita ,, bunul national ” de galeria dinamovista . Cat de adulata era, ea draguta. Prin imaginatie daca crainicul salii anunta ca la meci asista o *** , pe care o cheama Cristina Neagu, tot acelasi val de replici de *** veneau adresa rapidistilor.. Trebuie sa nu fi purtator de creier ca sa nu vezi di ca s-a trezit dintr-o data admiratia dinamovistilor pentru ,, bunul national” si nu ostilitatea lor fata de galeria Rapid.
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
Penibil cum va știm, așa este articolul. Nimic despre copiii și femeile, invocați in cazul Rapidului. De data asta Neagu nu a mai părut deranjata, ba chiar satisfăcută și răzbunată. Și în ipocrizia care o caracterizează, nu mă așteptam să aibă vreo reacție deșteaptă
Foarte corect articolul. Dacă Cristina proceda așa, se ridica deasupra ipocriziei și a bârfelor ca și hrănește egoul.. Era foarte ok și dacă se ridica și făcea semne galerie ca nu este de acord, și indemna la încetarea acestor scandări. S a mulțumit cu break even..
Mihaita Ca si regula generala , de educatie se ocupa parintii ...deci nu putea Cristina Neagu sa va faca needucati ( asa cum ai postat tu ) :)))) Ea doar a observat un lucru pe care orice suporter al altei echipe care a avut neplacerea sa calce prin Grant il stie fara dubii :))) Second...am vazut ( eu si o tara intreaga) cat o respectati pe Cristina Neagu ... cea desemnata de 4 ori CEA MAI BUNA HANDBALISTA A LUMII ! Si venind din partea unora care nu au fost ( toata viata lor) nici macar cei mai buni din parcarea blocului ....respectul vostru nu poate decat sa ma bucure :)))
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.