Alte știri din fotbal
Thomas Neubert mărturisește după 14 ani: „I-am zis lui Reghe: «E prea mult!»”
0
Martin Pascual îi seduce pe „câinii roșii”: „Avem deja ceva în comun”. Ce l-a impresionat deja la Dinamo
0
Transfer-surpriză: Alexi Pitu a semnat în Superliga și va juca în alb-roșu!
0
Pierdere uriașă: U Cluj rămâne fără Jovo Lukic! Câți bani aduce bosniacul în Superliga
3
Știri din fotbal internațional
Croația - Ghana și Panama - Anglia, meciurile decisive din grupa L de la Mondial » Pierdere grea pentru Tuchel
0
Ce am remarcat la BC Place, din Vancouver » Așa ar fi arătat Arena Națională dacă acoperișul de 20 de milioane de euro ar funcționa
0
Serviciu de vis! 50.000 de euro să vezi toate meciurile de la Mondial în Times Square
0
Ivana Knoll a remarcat un singur fotbalist de la Cupa Mondială: „Îmi place cu adevărat de el”
0
Lifestyle
O jurnalistă celebră și-a chemat o prietenă și s-a dezlănțuit în Ibiza: „Am uitat de mare”
1
Elizabeth Omoregie s-a îmbrăcat în tricoul naționalei favorite de la Mondial! O are alături pe iubita handbalistă
20
A postat cum susține Columbia, iar imaginile fac înconjurul internetului
1
Georgina s-a pozat doar în ... tricou pentru a sărbători live golurile lui Cristiano Ronaldo! » Fotografia devenită virală
3
Ilie Bolojan i-a răspuns lui Nicușor Dan, care a acuzat PNL că a generat un ...
Libertatea
Cum lovește Ungaria indirect în România prin Moldova. Asul din mâneca ...
Adevărul
Imagini de la casa unde a copilărit Ion Țiriac: „La început am făcut foame ...
GSP SPECIAL
Specialistul în comunicare politică Gheorghe-Ilie Fârte, despre atacul lui ...
Libertatea
"3. Tribuna oficială s-a civilizat". E adevărat, nu se mai arunca cu pi.shat, dar se arunca în continuare cu lichide (ei au zis suc) și cu floricele! De ce sa arunci? Pentru ca ești needucat?
Respect!
am o intrebare la care mi-as dori sa raspunda doar suporterii rapidisti. calm, fara injuraturi, la obiect. stiu ca nu e usor ceea ce le cer, dar hai sa incercam. de ce se simt jigniti auzind refrenul "am avut si vom avea mereu ..."? bun, totii sefii lor de galerie, domnii jucatori sapunaru, albu etc. au tot dreptul. e urat sa le injuri etnia. dar suporterii? cum sa afirmi ca te simti victima unui atac rasist cand nu faci parte din categoria atacata oribil in acel cantec dezgustator (am tinut mortis sa accentuez dezacordul total fata de acea lozinca)? v-ati supara si daca cineva v-ar apela de ex. cu "chinezi de doi lei"? ar fi si asta atac rasist?
Domnilor ziariști, va convine sau nu , singura echipa din tara care a avut și are galerie este Rapid. Nici echipa națională nu are galerie. Ceea ce se încropeste pe la celelalte echipe este doar o supa străvezie. N-am sa dau nume pentru ca as crea o lupta între celelalte pt. locul de "vicecampioni". Rapid a fost și este cea mai frumoasa și iubita echipa. Rapid este echipa cefereului , precum se spunea în perioada interbelica : "Prima armata a tarii. Se mai scrie ca pe " 23 august" se adunau 100.000 de spectatori , dar se "uita" sa se spună ca 75.000 erau suporterii Rapidului. Alte 5.000 erau cadrele de partid și de stat și 20.000 reprezentau cei care simpatizau cu steaua , Dinamo și ff puțin cu progresul sau sportul studentesc. Era vremea cuplajelor în care nu existau sectoare tampon între spectatori și nici ura de astazi, întreținută de presa la zicerile lui Gigi Valiza sau Mitica Dragomir . Si pe timpul lui Dej sau Ceaușescu, doar Rapid avea galerie. Când spun galerie ,ma refer la oamenii de rand ,la clasa de mijloc, la actori, cântăreți și toți oamenii care puteau oferi ceva bun acelor vremuri . Astăzi ne minunam când vedem ca mai exista cu adevărat termenul de galerie , ca un întreg stadion,în care meci de meci se umple pana la refuz ca altădată si nu doar la un meci. Un salut din vechea Troie sau Din Giulesti pana-n Madrid, nu-i echipa ca Rapid ! Suntem peste tot acasă, porțile ni se deschid ...Nu-i echipa mai frumoasa și iubita
Apreciez corectitudinea si impartialitatea, multumesc pentru sfaturi
Femeile in ziua de azi isi baga si isi scot de te fac sa te intrebi, oare le-a crescut ceva si noi nu stim?
Nu se pune că nu a văzut-o MM.
intrare corecta, la minge (se vede in toate reluarile). intai joaca mingea, apoi, din pacate, aluneca pe minge si in dinamica fazei ajunge pe glezna adversarului. nici vorba de intentie, pur si simplu un accident stupid, cum se mai intampla la un sport de contact. maxim o usoara imprudenta. a incerca orice paralela cu intrarile criminale si la intimidare ale cotonogarul care detine recorduri de cartonase rosii prin spania si portugalia denota ori nepricepere, ori rea-intentie. tu probabil ca si la faultul cat se poate de clar la compagno din meciul cu cfr cluj ai fi acordat galben pt simulare. ar trebui sa nu te mai lasi influentat de "formatori" si "specialisti" ...
Toti aadversarii obiubesc la infinit ;)))
Nu e mai frumos si nici mai civilizat; e pur si simplu ceva mai adevarat si ceva mai ancorat in realitate. Daca nu ma crezi, pune intrebarea asta in spatiul tarilor occidentale din Uniunea Europeana; aia o sa-ti confirme cu varf si indesat...:)
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.