Alte știri din fotbal
Basarab Panduru, 3 dezamăgiri și un remarcat de la FCSB: „Trebuie să le spunem”
0
Risto Radunovic, după eșecul de la Miercurea Ciuc: „Cu tot respectul pentru echipele de play-out...”
0
Gigi Becali a anunțat încă un jucător care semnează cu FCSB: „Își face bine treaba”
0
Calculele făcute de Ilie Dumitrescu în Superligă: „Le dau 90% șanse”
0
Știri din fotbal internațional
Ce a avut de spus Mirel Rădoi, după al doilea eșec la Gaziantep: „Ingrat”
0
Două dintr-un foc! Meciul care a decis primele retrogradate matematic din Serie A
0
Mirel Rădoi a pierdut și al doilea meci în Turcia!
22
Craioveanu, sunat de scouterii lui Sevilla FC! Se pregătește transferul internaționalului român: „Pas uriaș pentru el”
0
Lifestyle
Ion Țiriac, dezvăluire din comunism: „Aveam pașaportul pe care 99% dintre români nu-l aveau!”
8
Florin Prunea are de 15 ani o amantă, soția îl desființează: „Să-i fie rușine, nu e un bărbat divorțat! Ce învață copiii de la el?”
15
Andreea Hanca a atras toate privirile la Liga Liceelor » Motivul apariției neașteptate în Polivalentă
3
Jucătoarea de tenis care a pozat în Playboy divorțează după 16 ani: „Diferențe ireconciliabile”
10
Ștefan, bărbatul din Brașov care a murit acasă după ce s-a prezentat la UPU ...
Libertatea
Momente de groază într-un cimitir din Slovacia. Familia a auzit zgomote din ...
Adevărul
Era idolul lui Dobrin! Cine a fost misteriosul Pericle Valeca, fotbalistul ...
GSP SPECIAL
Cum fac față vecinii bulgari la creșterile de prețuri după trecerea la ...
Libertatea
Dan Udrea are dreptate ...el fiind bland cu Edy care de abia acum invata sa fie selectioner ...si cu ratangiul din 6 metri Alibec ...care trage cat poate cu latul in bara ...daca nu suntem mai aspri cu ei ne trezim ca ne bate Kosovo o echipa slaba pe care trebuie s o bagam sub noi ...
Domnule Dan Udrea ce atâta politică despre echipa națională trebuie precizat că în primul rând nu mai avem jucători valoroși precum nu avem și ziariști valoroși,echipa o face Hagi, Gheorghe Popescu, Moldovan, Ilie Dumitrescu, Panduru și vine și George Becali cu vedetele lui nu cel pus selecționer cu așa organizare nu se poate face ceva bun pentru rezultate.
stai sa vedem finalul. momentan suntem detasat cel mai bun loc doi din aceste preliminarii. vedem dupa meciurile cu kosovo si israel cine are dreptate. iti dai seama ca dupa doar 2 etape suntem la 4 respectiv 5 puncte de kosovo si israel si Romania ar trebui sa fie o rusine de echipa sa rateze locul 2,dar poate ziaristi au informatii mai bune si stiu ca o sa pierdem. dpdv matematic,daca pierzi oricare din dubla cu kosovo sau israel,risti sa termini pe 3,dar este posibil sa pierdem chiar 3 meciuri din 4 cu israel si kosovo cea ce ne face sa nu putem termina mai sus de locul 3 ,in proportie de 100%.sa asteptam pana in iunie,nu mai este mult.
noi, romanii, avem tendinta de a uita repede. umilintele cu muntenegru, cu spania, cu norvegia se uita repede. chestia e, ca nu discutam nimic despre asa ceva si uitam pur si simplu. uitam umilintele, necalificarile, nu vb nimic despre ele, nu vedem unde am gresit..dar ne umflam ca zepelinu la victorii cu mare noroc cu andorra si bielorus in conditiile unui joc execrabil. vedem de altfel infatuarea unor personaje ajutate de nepotism(limbaj de lemn, nestiinta)fara o strategie corecta si fiabila.
Dan, am citit articolul tău dar sincer sa fiu mi s-a părut prea acid tonul. E adevărat jocul Romaniei poate nu a fost cel mai fericit dar nici nu trebuie sa transforam Iordănescu Jr and co. in dușmanii nostrii. O nuanță mai ponderata a mesajului, părerea mea nu ar strica.
Deci nici aici daca spui adevarul , nu ti se publica comentariul !
Am comentat deja.
Bun articol, suntem subtiri si se pare ca asa vom ramane cel putin pana sleatca de la frf nu va fi inlocuita. Avem si un selectioner subtire, o firma de echipament spirtiv joma care mai furnizeaza echipament de carpe doar la ligile inferioare din Italia. Ce mai putem pretinde de la nationala noastra ?, lasatii sa fie umiliti in continuare macar din respect ca suntem obisnuiti de zeci de ani !
Ce viață tristă ai, Udrea !
Păi nu ăștia sunt misterii promovați ani de zile de voi, nu ăștia sunt vrăjitorii voștrii cum zicea comentatorul meciului "se vede că Alibec a fost la Inter", au fost învățați ani de zile cu limbi catifelate, cu epitete, cu glumite prin studiouri tv și deși ei nu au performat nicicând au ajuns chiar să creadă că ar fi fotbaliști deși lumea fotbalului occidental este departe de mămăligă 1 sau de China, sau de liga2 din Turcia
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.